LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Tropico 3 zapowiedziane

Zapowiada się na to, że zobaczymy kolejną odsłonę ekonomicznej gry w egzotycznych klimatach, a mianowicie Tropico 3. Produkcją zajmie się Haemimont Games, znane przede wszystkim z Imperium Romanum.

Wydawcą – podobnie jak w przypadku IR – zostanie niemieckie Kalypso Media, które właśnie nabyło od Take Two prawa do tropikalnych strategii. Nie wiadomo na pewno, czy trzecia część będzie odnosić się do poprzedniczek, czy też może pójdzie w jeszcze innym kierunku, ale najprawdopodobniejsze jest nawiązanie do pierwowzoru.

Przypomnijmy, że w pierwszym Tropico (2001) oraz w dodatku nazwanym Rajska Wyspa (2002) wcielaliśmy się w dyktatora rządzącego fikcyjnymi wyspami gdzieś na Karaibach, którego zadaniem było sprawowanie władzy nad mieszkańcami oraz rozwój turystyki. Tropico 2: Zatoka Piratów (2003) pozwalała nam zostać siedemnastowiecznym piratem, władcą południowych mórz. W przeciwieństwie do „jedynki”, źródłami naszych przychodów były grabieże i porwania dla okupu, z których finansować musieliśmy utrzymanie naszych wesołych zbójów w dobrych nastrojach.

Niestety to wszystko, co w tym momencie możemy powiedzieć o Tropico 3. Ponieważ jednak gra planowana jest na lato przyszłego roku, wkrótce powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej.

Źródło:
Janusz "Animol" Wyczołek - GRY-OnLine


Klemens
2008-11-07 17:44:12