The Guild 3 - twórcy objaśniają system działania polityki i rozpraw

W The Guild 3 gracze będą mogli przełączyć system ekonomii na automatyczny i skupić się na polityce, intrygach, władzy i wpływach.

Kolejna odsłona serii The Guild zabierze graczy do roku 1400 - końca średniowiecza, początku rozkwitu humanizmu. Naszym zadaniem będzie założyć dynastię, która przetrwa przez wieki, dowieść swych umiejętności w rzemiośle i handlu oraz umiejętnie prowadzić politykę i snuć intrygi. Golem Labs Studios postanowiło podzielić się nowymi informacjami o nadchodzącej grze, skupiając się na takich aspektach, jak polityka i rozprawy.

W The Guild 3 gracze początkowo będą musieli dbać o ekonomię, ale po osiągnięciu odpowiednich podstaw finansowych będą mogli przełączyć ten system na automatyczny i skupić się na innych aspektach. Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, w grze nie zabraknie polityki i rozpraw, które pojawią się w nieco uproszczonej formie, ale będą wpływać na rozgrywkę w inny sposób.

Biura polityczne w grze będą działać na zasadzie piramidy - jeśli zwolni się jakiś etat, postaci z rodzin o dobrej reputacji będą mogły ubiegać się o dane stanowisko, zwycięzcę zaś wyłonią członkowie biura o wysokich pozycjach.

Podczas procesu sądowego osąd popełnionej zbrodni będzie zależał od trzech sędziów, którzy mogą wydać różne wyroki, od uniewinnienia po karę śmierci. Wyrok będzie średnią ich osądów, a gracze będą mogli przekupić sędziów, by otrzymać mniejszą karę.

Na wyniki wyborów i procesów będzie wpływać opinia publiczna - jeśli postać gracza będzie cieszyć się popularnością, ludność opowie się za nią, co zwiększy szansę na uniknięcie surowej kary. Jeśli mimo wszystko sędziowie postanowią wydać surowy wyrok, w tej sytuacji może się to obrócić przeciwko nim, gdyż ich wyrok zostanie uznany za bardzo niesprawiedliwy. Warto jednak mieć na uwadze, że kilka skandali może wpłynąć na opinię publiczną.

W The Guild 3 będzie można sprawować różne urzędy polityczne. Postać gracza będzie mogła zająć jedną pozycję i obsadzić stanowiska w innych izbach członkami rodziny. Musi jednak uważać, by opinia publiczna nie uznała systemu politycznego za skorumpowany. Gracz będzie miał możliwość wpływania na awans w hierarchii innych postaci. Osiągnięcie wysokiej pozycji pozwoli mu rządzić żelazną ręką, ale z drugiej strony, jeśli nie będzie miał poparcia ludności, musi być gotów na przykre niespodzianki - ktoś może np. spalić mu dom.

Na wypróbowanie nowego systemu polityki i rozpraw w The Guild 3 poczekamy jeszcze co najmniej kilka miesięcy - premiera gry przewidywana jest na 2017 rok.

Źródło:
Małgorzata Trzyna - gram.pl


Klemens
2016-08-26 09:30:07