Subsiege – nadpływa RTS o bitwach futurystycznych okrętów podwodnych

Firma Headup Games ogłosiła, że została wydawcą projektu Subsiege, czyli podwodnej strategii bitewnej, która ma połączyć mechanizmy gatunków RTS i MOBA.

Produkcja powstaje w niemieckim studiu Icebird Studios i w planach jest wyłącznie wersja pecetowa. Premiera zaplanowana została przyszły rok. Warto wspomnieć, że gra wcześniej funkcjonowała pod tytułem Submerged, ale musiał on zostać zmieniony, gdyż na rynek trafiła już inna pozycja z tą nazwą.

Akcja toczyć się będzie w niedalekiej przyszłości, w jakiś czas po 2063 roku, kiedy to ludzkość wyczerpała wszystkie zasoby na każdym kontynencie. Ostatnim źródłem surowców na planecie stają się morskie głębiny. Nie starczy ich jednak dla wszystkich, więc szybko wybucha podwodna wojna, w której udział wezmą gracze.

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, Subsiege ma połączyć rozwiązania dwóch gatunków. Podczas starć gracze, niczym w klasycznych RTS-ach, będą budowali struktury gromadzące surowce i dowodzili grupą jednostek bojowych, aby za ich pomocą walczyć z innymi użytkownikami. Jednocześnie każdy okręt będzie niczym bohater w MOBA, czyli dysponować ma własnym uzbrojeniem, unikalnymi zdolnościami specjalnymi oraz indywidualnym drzewkiem rozwoju. Przed każdą rozgrywką wybierzemy zestaw statków z puli dostępnych i tylko je będziemy potem w stanie konstruować podczas meczów.

Kierowany przez nas oddział będzie zawierał tylko 5-10 okrętów, tak abyśmy mieli czas na pełne wykorzystanie możliwości każdej jednostki. Jednocześnie zabawę urozmaicą elementy survivalowe. Dno oceanu pełne będzie niebezpiecznych elementów, takich jak toksyczne koralowce czy potwory morskie. Co gorsza, każdy okręt posiadać ma ograniczone zasoby tlenu i konieczne będzie wydobycie potrzebnych surowców zanim zabraknie nam powietrza. Jedynym sposobem na uzupełnienie zapasów ma być zbieranie zbiorników z wraków wrogich statków.

Subsiege zaoferuje kampanię fabularną, tryb kooperacyjny oraz potyczki PvP, w których udział weźmie maksymalnie szesnastu graczy jednocześnie. Uniwersum multiplayer będzie stałym sieciowym światem i ma on ulegać ciągłym zmianom na skutek działań graczy.

Warto na koniec wspomnieć, że zanim autorzy znaleźli wydawcą, produkcja Subsiege finansowana była głównie z środków, jakie uzyskano w programie Unreal Dev Grant, w ramach którego firma Epic Games wspiera najbardziej obiecujące projekty małych zespołów korzystających z jej silnika.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2016-08-03 12:13:17