LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Scrolls - karcianka studia Mojang kończy żywot

Początek tego roku stoi pod znakiem ogłoszeń dotyczących planów zamknięcia serwerów mniej popularnych gier sieciowych.

Z oficjalną śmiercią swoich ulubionych gier muszą pogodzić się między innymi fani Paragona, czyli MOB-y od studia Epic Games, która nie miała nawet okazji, by wyjść z fazy wczesnego dostępu, oraz Gigantic, interesującej strzelanki stworzonej przez ekipę z Motiga. Dziś dołączają do nich miłośnicy Scrolls - utrzymanej w klimatach fantasy strategii turowej, będącej połączeniem karcianki i gry planszowej. Odpowiedzialne za jej stworzenie studio Mojang, znane przede wszystkim z Minecrafta, ogłosiło, że 13 lutego wyłączone zostaną serwery tytułu. Powód takiej decyzji nie jest dla nikogo tajemnicą – zbyt mała baza graczy.

Zanim nastąpi wyłączenie serwerów, fanów Scrolls czeka kilka niespodzianek. 9 lutego, czyli jutro, od około 15:00 czasu polskiego będą mieli okazję zagrać przez kilka godzin z niektórymi pracownikami studia Mojang. Co ciekawe, jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, dla części z nich będzie to pierwszy kontakt z grą. Na 11 lutego zaplanowano rozegranie ostatniego oficjalnego turnieju w Scrolls. Wziąć w nim udział będzie mógł każdy zainteresowany - wystarczy, że będzie obecny o godzinie 17:50 czasu polskiego w głównym pokoju na czacie gry. Rywalizacja rozpocznie się o 18:00.

Wyłączenie oficjalnych serwerów Scrolls wcale nie musi jednak oznaczać całkowitego zniknięcia pecetowej wersji gry (jest ona na razie dostępna również na Andoidzie i iOS) z rynku. Jak zdradzili deweloperzy, pracują oni nad narzędziami, które pozwolą na tworzenie prywatnych serwerów. Umożliwią one na przykład edytowanie statystyk kart, tworzenie nowych w oparciu o istniejące mechaniki, czy zmienianie chociażby ilości złota otrzymywanego po każdym meczu. Niestety, nie wiadomo, kiedy takowe narzędzia miałyby zostać udostępnione. Może to nastąpić za kilka tygodni lub miesięcy, a w najgorszym wypadku nigdy nie ujrzą one światła dziennego. Fani muszą zatem trzymać kciuki, by prace zakończyły się sukcesem.

Choć decyzja o zamknięciu serwerów Scrolls może napawać smutkiem, nie jest wielkim zaskoczeniem. Studio Mojang zakończyło oficjalne wsparcie swojej karcianki już w 2015 roku. Początkowo miała zostać na dobre uśmiercona 1 lipca 2016 roku, lecz jak widać, wyrok ten odroczono na 18 miesięcy.

Źródło:
"AlexB" - GRY-OnLine


Klemens
2018-02-08 16:28:27