LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Scrolls – Mojang przestaje rozwijać karciankę z zeszłego roku

Firma Mojang nieoczekiwanie ogłosiła, że przestaje rozwijać swoją karciankę Scrolls.

Twórcy zamierzają nadal czuwać nad balansem rozgrywki w omawianej produkcji (i może poprawiać go jakimiś patchami), ale nie ma co liczyć na dalsze rozwijanie jej dodatkowymi kartami, formami zabawy etc. Tym samym popremierowe życie Scrolls kończy się na wypuszczeniu jednego rozszerzenia – Echoes z początku czerwca.

Co się zaś tyczy serwerów, Mojang obiecał, że będzie podtrzymywał ich funkcjonowanie jeszcze przynajmniej do 1 lipca 2016 roku.

No dobrze, a jakie są właściwie przyczyny omawianej decyzji? Deweloper nie wdał się w ten temat, stwierdzając jedynie, że „niestety, gra osiągnęła punkt, w którym nie może być już dalej rozwijana”. Nietrudno jednak zgadnąć, że najwyraźniej Scrolls po prostu na siebie nie zarobił i poniósł sromotną klęskę w starciu choćby z HearthStone. Trudno się zresztą dziwić, biorąc pod uwagę, że dzieło Mojang jest płatne (ok. 19 zł za wersję PC), a konkurentem od Blizzarda można cieszyć się całkowicie za darmo. Inny deweloper może podjąłby jeszcze walkę o swój kawałek rynku, ale skoro Microsoftowi zależy tylko na Minecrafcie, trudno oczekiwać innego rozwiązania niż po prostu zawieszenia drugorzędnego, nierentownego projektu…

Źródło:
"Draug" - GRY-OnLine


Klemens
2015-06-30 19:21:13