LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sasha Scarlett Hostyn pierwszą zwyciężczynią dużego turnieju w StarCraft 2

Kanadyjska zawodniczka Sasha „Scarlett” Hostyn wygrała zawody Intel Extreme Masters PyeongChang w grze StarCraft II.

Wydarzenie to jest interesujące z kilku powodów. Przede wszystkim jest to pierwsza kobieta, której udało się wygrać tak duży, oficjalny turniej, co jest tym ciekawsze, że była jedyną przedstawicielką płci pięknej na tych zawodach. Ponadto w finale ograła nie byle kogo, bo Kima Yoo-jina, zwycięzcę StarCraft II World Championship Series w 2013 i 2015 roku. Poza tym udało jej się dokonać tej sztuki w pierwszych w historii zawodach poprzedzających zmagania sportowców w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 w Pjongczangu.

Krótko pisząc, Scarlett przeszła właśnie do historii, a przy okazji zgarnęła 50 tysięcy dolarów nagrody (pula nagród całego turnieju wyniosła 150 tysięcy dolarów). W swojej karierze zawodniczka zarobiła już ponad 200 tysięcy dolarów. Jeszcze przed osiągnięciem tego rezultatu trafiła do Księgi rekordów Guinnessa, jako najlepiej zarabiająca e-sportsmenka.

Sama zainteresowana skomentowała swoje najnowsze osiągnięcie w dość żartobliwy sposób, publikując na Twitterze krótki post o treści: „Nie byłoby zimowych igrzysk bez zwycięstwa Kanadyjczyka”.

Warto jeszcze wspomnieć, że w Intel Extreme Masters PyeongChang brał udział nasz rodak Mikołaj „Elazer” Ogonowski. Musiał on uznać wyższość Sashy, która pokonała go w półfinale. Za swój występ na turnieju Polak zainkasował 12,5 tysięcy dolarów, czyli ponad 42 tysiące złotych.

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine


Klemens
2018-02-08 18:45:02