Realistyczna drugowojenna strategia rozpoczęła ofensywę rynkową

Dzięki tytułom takim jak Steel Fury: Kharkov 1942, Steel Armor: Blaze of War czy Achtung Panzer: Kharkov 1943, ukraińskie studio Graviteam wyrobiło sobie bardzo dobrą opinię wśród graczy lubujących się w rozbudowanych i realistycznych grach taktycznych oraz symulatorach. Grupa fanów tego typu projektów nie jest liczna, ale za to bardzo oddana, dzięki czemu autorzy zarabiają wystarczająco wiele, aby kontynuować tworzenie kolejnych produkcji. Najnowsza z nich, czyli strategia wojenna Graviteam Tactics: Mius-Front, właśnie trafiła do sprzedaży.

Dostępna jest tylko wersja pecetowa i można ją kupić w dystrybucji cyfrowej w serwisie Steam za 28,79 euro, czyli w przeliczeniu około 125 złotych. Jest to cena promocyjna, obniżona o 10% z okazji premiery. Po 11 marca podskoczy do 31,99 euro (ok. 139 zł).

Graviteam Tactics: Mius-Front to taktyczna strategia rozgrywana na poziomie batalionów. Akcja toczy się w czasie drugiej wojny światowej i koncentruje się na terenach zlokalizowanych wokoło tytułowego Frontu Mius, czyli mocno ufortyfikowanej linii obronnej wybudowanej przez Niemców nad rzeką Mius. Kampania składa się z dwóch obszernych operacji toczonych latem 1943 roku i każdą nich możemy rozegrać zarówno dowodząc Armią Czerwoną jak i Wehrmachtem. Obie operacje są również całkowicie dynamiczne. Zamiast oskryptowanych na sztywno scenariuszy wydarzenia kształtowane są przez decyzje zaawansowanego modułu sztucznej inteligencji oraz jego reakcji na nasze działania.

Wirtualna wojna prowadzona jest na dwóch płaszczyznach. Pierwszy z nich to rozgrywany w turach tryb operacyjny, w którym m.in. przemieszczamy całej armie, dbamy o zaopatrzenie oraz zmieniamy i uzupełniam jednostki. Drugi to tryb taktyczny, w którym w czasie rzeczywistym (z opcją aktywnej pauzy) dowodzimy wojskiem podczas bitew.

Dla studia Graviteam absolutnym priorytetem zawsze był realizm i najnowsza produkcja zespołu nie jest wyjątkiem od tej reguły. W kampanii możemy walczyć na 140 kilometrach kwadratowych terenów wiernie odtworzonych na podstawie map i zapisów historycznych. Autorzy zaczynali karierę produkując symulatory i dlatego wszystkie pojazdy w grze (a jest ich ponad setka) zachowują się jak w rzeczywistości, wliczając w to system uszkodzeń, w ramach którego uszkodzeniu mogą ulegać poszczególne części. Balistyką pocisków rządzi potężny silnik fizyczny biorący pod uwagę takie nawet aspekty jak wiatr czy temperatura powietrza. Ponadto każdy żołnierz opisany jest sporym zestawem parametrów wpływających na jego zachowanie, takich jak doświadczenie, kondycja czy morale.

Prawie każdy element otoczenia da się zniszczyć, a wszystkie zmiany na mapach pozostają na nich do końca kampanii. Gra oferuje także system dnia i nocy oraz symulację zmieniającej się pogody.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2016-03-06 13:55:03