LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Premiera pełnej wersji Minecrafta najprawdopodobniej opóźniona

Przesunięcie daty premiery pełnej wersji Minecrafta jest już niemal pewne i gra nie pojawi się 11 listopada, jak pierwotnie zakładano.

Tym samym, twórca sandboksowego fenomenu powtórzył swoje niedawne obawy i tytuł ukaże się najprawdopodobniej tydzień po premierze The Elder Scrolls V: Skyrim.

Cała sytuację na swoim blogu opisał twórca Minecrafta – Markus 'Notch' Persson. Głównym powodem poślizgu ma być tzw. „adventure update”, który pojawi się wraz z aktualizacją oznaczoną numerem 1.8, a nie jak wcześniej przewidywano – 1.7. Sam „adventure update” ma rozwinąć rozgrywkę w Minecraftcie. Dzięki niemu produkt Szwedów zaoferuje więcej atrakcji, a główny nacisk zostanie położony na eksplorację i walkę.

Przeniesienie tej zawartości do późniejszego patcha, a tym samym przesunięcie terminu wydania pełnej wersji gry zostało spowodowane ogromem prac, których „adventure update” wymaga. „Ja i Jens już od jakiegoś czasu pracujemy nad tą zawartością, jednak wydaje się ona rozrastać z dnia na dzień. Oznacza to, że prace potrwają nieco dłużej, ale finalnie uczyni to naszą grę jeszcze lepszym produktem” – napisał Persson.

Aktualizacja oznaczona numerem 1.7 ma pojawić się już wkrótce. W niej, oprócz mniejszych poprawek mają znaleźć się tzw. tłoki („pistons”). Ich działanie możecie obejrzeć na poniższym filmiku. Jeśli zaś chodzi o datę pojawienia się wersji 1.8, to Markus zapowiedział, że pojawi się kiedy będzie gotowa.Dowiedzieliśmy się również, że pełna wersja Minecrafta będzie stabilniejsza i bardziej wydajna. Znajdziemy w niej też listę przyjaciół oraz ulepszoną przeglądarkę serwerów, zintegrowany singleplayer i multiplayer oraz odświeżoną rozgrywkę.

Minecraft, który rozpoczął swój żywot jako niezależna gra na PC okazał się prawdziwym fenomenem. Całkiem niedawno informowaliśmy Was o tym, że grę zakupiło już 2,5 miliona osób. Aktualnie twórcy ciągle pracują nad dostarczeniem pełnej wersji hitowego produktu, a szkockie studio 4J tworzy konwersję Minecrafta na konsolę Xbox 360.

Źródło:
"Kono" - GRY-OnLine


Klemens
2011-06-28 20:54:45