LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Premiera i recenzje gry Football Manager 2018

Wszyscy fani piłki nożnej, którzy zawsze marzyli o karierze klubowego trenera i sięgnięciu z prowadzoną przez siebie ekipą po najważniejsze trofea w tej dyscyplinie, mogą już szykować zapasy prowiantu i załatwiać sobie kilka dni wolnego. Dziś na rynku debiutuje bowiem Football Manager 2018, czyli najnowsza odsłona popularnej serii gier sportowych stworzonych przez studio Sports Interactive.

Produkcja przeznaczona jest wyłącznie na PC i można ją zakupić zarówno w wersji pudełkowej, jak i cyfrowej. Jej ceny zaczynają się od około 160 złotych. Gra jest dostępna po polsku (polonizacja obejmuje wszystkie teksty w tytule). Warto przypomnieć, że wraz z Football Manager 2018 na rynku pojawiły się także Football Manager Touch 2018 (uproszczona wersja produkcji) oraz Football Manager Mobile 2018.

Wraz z premierą Football Manager 2018 w Sieci pojawiły się również pierwsze recenzje tego tytułu. Według nich otrzymaliśmy grę będącą co najmniej na poziomie poprzedniej części. Średnia ocena w serwisie Metacritic wynosi obecnie 79/100. Dziennikarze podkreślają, że tegoroczna odsłona serii jest wciąż tą samą, uzależniającą i głęboką symulacją życia menadżera drużyny piłkarskiej, a nowe funkcje, takie jak na przykład pozaboiskowe zgranie drużyny czy centrum medyczne, pozwalają na jeszcze lepsze wczucie się w tę rolę. Z drugiej jednak strony, jak zauważyli krytycy, nie jest to kamień milowy dla serii. Wszystkie zmiany nie są aż tak widoczne, jak mogliby tego chcieć niektórzy fani. Jak zauważył przedstawiciel holenderskiego serwisu XGN, studiu Sports Interactive po prostu zabrakło odwagi, by podjąć ryzyko i dokonać większej rewolucji w niektórych aspektach rozgrywki. Nagany doczekały się również optymalizacja (nowy silnik graficzny, choć oferujący wiele możliwości, najwyraźniej niestety nie do końca podołał), wszędobylskie bugi oraz SI, które wcale nie jest takie dobre, jak obiecały przedpremierowe zapowiedzi. Na te elementy narzekają również sami gracze, którzy w recenzjach na Steamie nie omieszkali pokazać swojego niezadowolenia. Obecnie zaledwie 58% opinii z ich strony jest pozytywnych.

Źródło:
"AlexB" - GRY-OnLine


Klemens
2017-11-10 13:03:42