LOGOWANIE
Zarejestruj sie

PAX East 2020: Square Enix i Capcom zmieniają plany z powodu koronawirusa

Japońskie firmy Square Enix i Capcom postanowiły ograniczyć swoją obecność na branżowych targach PAX East 2020, które za dwa dni rozpoczną się w Bostonie.

Pierwszy z podmiotów poinformował o tym w specjalnym komunikacie, zaś drugi w poście opublikowanym na Twitterze. Przyczyną jest zagrożenie ze strony koronawirusa COVID-19 (Square Enix wspomina o nim w podlinkowanej notce i można się domyślić, że wpłynął również na decyzję Capcomu).

Koncern Square Enix anulował panel powiązany z Final Fantasy XIV, a także sesję zdjęciową i spotkanie z fanami – zespół, który miał brać w nich udział nie przyjedzie na imprezę. Z kolei Capcom co prawda nie wycofał się całkowicie z planowanych aktywności, ale ograniczy obecność swoich deweloperów na PAX East – twórcy odpowiedzialni za grę RPG Monster Hunter: World nie przyjadą na targi.

Warto odnotować, że wcześniej o rezygnacji z udziału w omawianej imprezie poinformowało Sony. Podobne decyzje zapadają także w związku z innym branżowym wydarzeniem, czyli Game Developers Conference (GDC – odbędzie się w San Francisco w dniach 16-20 marca). Z udziału w nim wycofały się m.in. firmy Facebook, Sony czy Kojima Productions. Z kolei targi MWC 2020 (Mobile World Congress) nie odbędą się w ogóle.

Źródło:
"Aquma" - GRY-OnLine


Klemens
2020-02-25 15:11:31