LOGOWANIE
Zarejestruj sie

NPD: Amerykanie grają mobilnie i po 12 godzin tygodniowo

Firma NPD przygotowała raport dotyczący graczy w USA.

Według danych zgromadzonych za pomocą specjalnych ankiet, 67% obywateli USA w wieku 2 lat lub wyższym jest aktywnymi graczami (czyli takimi, którzy grali w przynajmniej jedną produkcję w czerwcu 2018 roku i posiadają dostęp do PC, konsoli lub urządzenia mobilnego). Daje to liczbę 211,2 milionów osób.

Najbardziej popularną platformą wśród Amerykanów są urządzenia mobilne. Aż 90% graczy lubi bawić się na tabletach lub telefonach. Zdaniem analityków, na razie nic nie wskazuje na to, by miały one w najbliższym czasie oddać pozycję lidera. Cytując doktor Heather Nofziger, szefową działu badań konsumenckich w EEDAR (instytutu NPD zajmującego się stricte elektroniczną rozrywką):

Przez ostatnie kilka lat gracze mobilni stali się kluczowym segmentem branży. Ze względu na ich liczbę, różnorodność i czas spędzony w produkcjach, to właśnie na nich skupia się duża część wysiłku wkładanego przez twórców i wydawców w marketing. Podczas gdy istnieje mnóstwo możliwości do rozwoju tego rynku, prawdziwy potencjał drzemie w innych grupach coraz bardziej zaangażowanych w elektroniczną rozrywkę, które mogą zacząć zwracać uwagę na urządzenia wcześniej nie postrzegane przez nich jako platformy do grania.

Na drugim miejscu w rankingu popularności znalazły się komputery osobiste i laptopy (52%). Należy jednak pamiętać, że do grona „pececiarzy” zaliczono również ludzi grających w produkcje przeglądarkowe i na Facebooku. Najniższy stopień podium zajęły konsole stacjonarne (43%), a daleko w tyle za całą stawką uplasowały się platformy przenośne (9%). W kontekście tych dwóch ostatnich wyników warto mieć na uwadze fakt, że bijące rekordy popularności za oceanem Nintendo Switch zostało zaliczone do tej pierwszej kategorii. Przypomnijmy bowiem, że najnowsza konsola wielkiego N jest hybrydą, którą można podpiąć do telewizora, lub wziąć ze sobą na przykład na spacer i uruchomić w parku.

Z raportu firmy NPD wynika, że Amerykanie to w większości multiplatformowcy. Z 211,2 milionów osób 59% wykorzystuje do zabawy więcej niż jedno urządzenie.

Na koniec warto jeszcze przyjrzeć się statystykom czasowym. Gracze rodem z USA spędzają około 16% swojego wypoczynku z elektroniczną rozrywką. Daje to średnio 12 godzin tygodniowo. Jest to całkiem niezły wynik. Dla porównania, przeglądanie internetu zajmuje im statystycznie 18% „fajrantu”, słuchanie muzyki 15%, a korzystanie z mediów społecznościowych 13%.

Źródło:
"AlexB" - GRY-OnLine


Klemens
2018-09-12 19:05:50