Mount & Blade: Warband – zapowiedziano dodatek Viking Conquest

Studio TaleWorlds zapowiedziało drugi oficjalny dodatek do gry Mount & Blade: Warband, zatytułowany Viking Conquest.

Mamy tu do czynienia z rozwiniętą wersją moda Brytenwalda do „podstawki” – jej tworzeniem zajmują się nawet ci sami ludzie, którzy opracowali modyfikację. Dodatek przeniesie akcję w środkowy okres średniowiecza, umiejscawiając ją na Wyspach Brytyjskich i w Skandynawii (Dania, Norwegia). W odróżnieniu od Napoleonic Wars (pierwszego DLC), omawiane rozszerzenie zaoferuje nie tylko rozgrywkę wieloosobową, ale także tryb jednoosobowy z prawdziwego zdarzenia, zaopatrzony w nową kampanię fabularną. Niestety, twórcy nie podali terminu premiery dodatku.

Na nową mapę będą składało się ponad 300 miast, wiosek, zamków itp., reprezentujących 21 różnych królestw i 6 kultur. Świat zostanie zamieszkany przez setki bohaterów niezależnych, z czego ponad 200 to postacie historyczne. Jak wiadomo, Wyspy Brytyjskie oddzielają od Skandynawii rozległe obszary wodne – oznacza to, że w grze pojawi się nowość w postaci podróży i walk morskich. Nie zabraknie możliwości konstruowania i/lub kupowania różnego rodzaju statków oraz kompletowania drużyn do żeglarskich grabieży. Co istotne, rozgrywka wodna nie zostanie oddzielona od tej na lądzie, zatem nic nie stanie na przeszkodzie, by na przykład dokonywać łupieżczych ataków na przybrzeżne osady.

Kampania fabularna skoncentruje się na wydarzeniach z drugiej połowy IX wieku n.e., kiedy to synowie nordyckiego wodza Ragnara Lodbroka przez parę lat organizowali nieskoordynowane wyprawy łupieżcze na królestwa we wschodniej Brytanii, założone przez Anglów i Sasów (były to najazdy prowadzone przez tzw. Wielką Armię Niewiernych). Deweloper przykłada dużą wagę do zgodności z historią, czego skutkiem ma być nie tylko obecność wspomnianych autentycznych postaci, ale także zawarcie przedmiotów oraz formacji i jednostek bojowych zgodnych z epoką. Warto też wspomnieć o implementacji rozbudowanego systemu religii i możliwości stawiania własnych obozów oraz wzbogaceniu mechaniki prowadzenia oblężeń.

Źródło:
"Draug" - GRY-OnLine


Klemens
2014-10-17 06:32:33