Labyrinth spróbuje połączyć karciankę w stylu Heartstone z grą fabularną pokroju Dungeons & Dragons

Studio Free Range Games poinformowało, że jutro do sprzedaży w Steam Early Access trafi wczesna wersja projektu Labyrinth.

Jest to strategia fantasy, która ma połączyć mechanizmy karcianki (jako główną inspirację autorzy podają Hearthstone) z elementami zaczerpniętymi ze stołowych gier fabularnych typu Dungeons & Dragons. Gra początkowo trafi tylko na pecety, ale w przyszłości możliwe są również edycje mobilne i konsolowe. Początkowo Labyrinth sprzedawane będzie w cenie 10 dolarów (ok. 43 złotych), ale ostatecznie ma zostać przestawione na model free-to-play, a nabywcy wczesnej wersji otrzymają w zamian za wsparcie różne przydatne nagrody.

Zespół Free Range Games działa od 2009 roku, ale do tej pory nie zajmował się karciankami. Dlatego, aby zagwarantować dobry zestaw zasad nawiązano współpracę ze studiem Stone Blade Entertainment, mającym na koncie tak udane produkcje jak Solforge czy Ascension.

W Labyrinth gracze pokierują kilkuosobową drużyną bohaterów, którzy będą eksplorowali pełne potworów i pułapek lochy. Rozgrywka toczyć się ma w systemie turowym. Podczas zabawy będziemy zwiedzali lokacje i toczyli bitwy, ale odbywać się to będzie w sposób odmienny od standardowego. Każda akcja, poczynając od ruchu, poprzez ataki, a na aktywacji zaklęć i zdolności kończąc, wymagać ma bowiem zagrywania kart wylosowanych ze skomponowanej własnoręcznie talii. Autorzy opisują to jako jako coś nowego, co nie do końca jest prawdą, gdyż podobne mechanizmy widzieliśmy wcześniej w Metal Gear Acid oraz Card Hunter. Takie rozwiązania są jednak bardzo rzadko stosowane i dlatego również w Labyrinth powinny dawać wrażenie świeżości.

Gra zaoferuje również sporo innych nietypowych pomysłów. Zabawa obracać się będzie wokół rozgrywek PvP przeciwko innym ludziom. Zagrywając karty będziemy nie tylko kierowali drużyną, ale również konstruowali własne lochy, zapełniając je potworami, pułapkami i bossami. Prawie wszystkie eksplorowane przez mapy również powstaną w ten sposób, więc w praktyce gracze będą próbowali przebić się przez cudze podziemia i jednocześnie starali się, aby konkurencja nie zdołała tego samego zrobić z ich lochami .Taki system nie tylko ma zapewnić stały dopływ nowych wyzwań, ale sprawi również, że będziemy mogli rywalizować z innymi ludźmi nawet gdy ci będą z dala od swoich komputerów.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2016-03-06 13:56:42