LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Dziś premiera Civilization VI: Rise and Fall

Rise and Fall, czyli zapowiedziany w listopadzie zeszłego roku dodatek do szóstej odsłony cyklu Sid Meier’s Civilization, trafił dzisiaj do sprzedaży.

Add-on kupicie na Steamie za 128,90 złotych – warto jednak pamiętać, że do jego uruchomienia wymagana jest podstawowa wersja gry Sid Meier’s Civilization VI.

W zapowiedziach studia Firaxis można było usłyszeć, że Rise and Fall będzie stanowić dla serii zupełnie nową jakość. Dodatek wprowadza szereg świeżych rozwiązań, na czele z systemami nagłych wydarzeń i „Wielkich Wieków” – dzięki nim poszczególne państwa mogą zawierać pakty przeciwko rosnącym w siłę cywilizacjom (a powodzenie lub klęska takich przedsięwzięć niesie ze sobą określone konsekwencje), a także w miarę rozwoju wchodzić w tak zwane Heroiczne lub Mroczne czasy. Zresztą przebudowy doczekał się sam system sojuszy – DLC pozwala na zawieranie różnych ich typów, w zależności od przyświecających nam celów strategicznych i panujących okoliczności. Autorzy postarali się też o odświeżony system lojalności oraz zaimplementowali Oś Historyczną – pod tą enigmatyczną nazwą kryje się specjalna opowieść prezentująca wzloty i upadki naszej cywilizacji, którą można uruchomić w dowolnym momencie zmagań. Listę nowości zamyka osiem cywilizacji, dziewięciu liderów i zawartość globalna (czyli budynki, cuda świata i naturalne, jednostki, rodzaje zasobów, ulepszenia oraz dystrykty).

Źródło:
"Vergil" - GRY-OnLine


Klemens
2018-02-08 18:46:24