Dlaczego Ubisoft opóźnia i kasuje gry? Pracownicy firmy wyjaśniają

Niektórzy z pracowników Ubisoftu anonimowo wypowiedzieli się o wewnętrznych problemach.

Od jakiegoś czasu powszechnie wiadomo, że Ubisoft nie radzi sobie najlepiej na rynku. W ostatnim tygodniu spłynęły do nas informacje o przesunięciu premiery Skull and Bones, skasowaniu trzech niezapowiedzianych projektów oraz wielomilionowych stratach, które firma poniosła w ostatnim roku. Skąd bierze się tak kiepska kondycja giganta (podupadającego, ale jednak) branży gier wideo? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć dziennikarz Tom Henderson, który zasięgnął informacji u źródła – pracowników Ubisoftu.

Henderson w swoim artykule dzieli się z nami wnioskami z rozmów z pięcioma obecnymi i byłymi pracownikami Ubisoftu.

Według nich wiele projektów zostało skasowanych, ponieważ „nie były tym, czego chcieli gracze”. Wyrzucone do kosza gry były negatywnie opiniowane w trakcie testów. Jeden z byłych pracowników miał powiedzieć Hendersonowi o nawet dwunastu (sic!) grach z gatunku battle royale, które znajdowały się na różnych etapach produkcji w jednym czasie.

Kolejną rewelacją ma być zapowiedź eliminacji pracy hybrydowej i zdalnej z trybu produkcyjnego Ubisoftu. Kierownictwo miało upatrywać słabszych wyników w konieczności wprowadzenia powyższych ograniczeń w związku z pandemią COVID-19.

Ubisoft zdaniem pracowników chce wrócić do formuły biurowej od przyszłego roku, co może stanowić problem dla tych osób, które zatrudniły się w firmie w czasie pandemii z myślą o wyłącznie pracy zdalnej. Dla jednego z rozmówców Toma Hendersona dojazd do biura po wprowadzeniu zmian miałby zająć trzy godziny w jedną stronę.

Anonimowi deweloperzy z Ubisoftu przyznają, że opóźnienia i przesunięcia premier wynikają z konieczności „doszlifowania” wielu gier.

Henderson rozmawiał z członkiem zespołu, który od 2019 roku pracuje nad nieogłoszonym jeszcze projektem. Ten przyznał, że produkcja trwa „wieczność”, a debiut tytułu, nad którym pracuje, przewidziany jest na 2025 lub 2026 rok. Oznacza to sześć albo siedem lat tworzenia.

Źródło:
"Qskan" - GRY-OnLine


Klemens
2023-01-17 15:59:37