Darmowa gra strategiczna online oraz popularne MMO po polsku

Wkrótce polskich strategów czekają nowe doznania związane z grami przeglądarkowymi.

Gala Networks Europe, wydawca i właściciel portalu z darmowymi grami online, nawiązał współpracę z azjatyckim producentem, Snail Game. Firma weszła właśnie na nasz rynek, a 11 września ruszyła polska wersja portalu gPotato. Dzięki wspomnianej wyżej współpracy europejscy gracze otrzymają nowe tytuły gier przeglądarkowych i MMO, a Polacy również zostaną w tych planach wydawniczych uwzględnieni.

Pierwszym z nich jest Castle of Heroes, gra strategiczna z elementami RPG, momentami do złudzenia przypominająca wciąż popularną w Polsce, Heroes of Might and Magic III. Ta ostatnia, chociaż w tym roku obchodzi już dziesięciolecie wydania, ma wciąż naprawdę sporą rzeszę fanów, o czym można się przekonać wchodząc chociażby na stronę jednej z istniejących lig. Możliwe, że Castle of Heroes zdobędzie więc sympatię graczy. Rozgrywkę w CoH zaczynamy od wyboru postaci należącej do jednej z czterech dostępnych ras, a następnie otrzymujemy we władanie królestwo, którym musimy mądrze zarządzać. Gra dostępna będzie w czterech wersjach językowych, w tym w polskiej. Do zabawy nie trzeba ściągać żadnych plików, ani płacić abonamentu.

Więcej szczegółów na temat Castle of Heroes powinno pojawić się już niedługo na stronie oficjalnej, tymczasem widnieje tam tylko informacja, że gra ukaże się jeszcze w tym roku.

Ponadto prawdopodobnie już na przełomie listopada i grudnia polscy użytkownicy portalu otrzymają kolejną, spolszczoną grę - będzie nią MMO, Rappelz. Tytuł od czasu premiery w 2006 roku, odnosi spore sukcesy na całym świecie, a według wydawcy, międzynarodowa społeczność Rappelz liczy już 2,5 mln graczy. Polskie wydanie zostanie wzbogacone o zupełnie nowe rozszerzenie Golden Monarch. W chwili obecnej zamknięto zapisy na beta testy, które ruszą 4 listopada.

Następną zapowiedzianą z kolei na przyszły rok produkcją jest gra o roboczym tytule Project 9. Ma być to MMORPG z fabułą osadzoną w starożytnych Chinach, tworzone głównie z myślą o fanach wschodnich sztuk walki.

Źródło:
Katarzyna "Cairine" Pochowska - GRY-OnLine


Klemens
2009-10-19 20:57:24