LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Zyski Sony wciąż rosną; PlayStation 4 dogania PS3

Firma Sony opublikowała raport finansowy za trzeci kwartał roku podatkowego 2017 (okres od 1 października do 31 grudnia).

Tradycyjnie był to najgorętszy czas w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, co przełożyło się na wyniki. Spółka wygenerowała przychód na poziomie 23,6 miliarda dolarów (o 11,5% więcej w porównaniu z rokiem 2016), z zyskiem operacyjnym wynoszącym przeszło 3 miliardy dolarów. Swoją całkiem sporą cegiełkę do tego sukcesu dołożyły rzecz jasna konsole i gry.

W okresie od października do grudnia 2017 roku do sklepów wysłano 9 milionów sztuk konsol PlayStation 4. Oznacza to, że łącznie u sprzedawców wylądowało już 76,4 miliona egzemplarzy najnowszej platformy firmy Sony. Tym samym „czwórka” bardzo zbliżyła się do wyniku PlayStation 3, które do listopada 2013 roku, czyli schyłku generacji, rozeszło się w 80 milionach sztuk na całym świecie. Co jednak ciekawe, liczba 9 milionów PlayStation 4 rozesłanych do sklepów wcale nie musi być powodem do wielkiej dumy dla włodarzy Sony. W tym samym okresie w 2016 roku do sprzedawców trafiło bowiem 700 tysięcy sztuk konsoli więcej.

Mimo to cały segment Game & Network Services poradził sobie w trzecim kwartale roku podatkowego 2017 doskonale. Jeśli chodzi o przychody, zanotował on wzrost o przeszło 16% w porównaniu z tym samym okresem w roku wcześniejszym. Również zysk operacyjny był wyraźnie większy. Jest to związane w dużej mierze ze zwiększoną sprzedażą gier na konsole PlayStation, zarówno w wersjach pudełkowych, jak i cyfrowych kupowanych za pośrednictwem PlayStation Network.

Źródło:
"AlexB" - GRY-OnLine


Klemens
2018-02-02 12:08:52