LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Zwroty akcji w kwestii gier ekskluzywnych dla Epic Games Store. Sklep nie odejdzie od swojej polityki

Tim Sweeney zajął stanowisko w sprawie polityki Epic Games Store. Okazuje się, że nastąpił zwrot o 180 st. względem zapewnień z GDC.

Epic Games Store, wbrew temu o czym podczas Game Developers Conference mówił szef sklepu Steve Allison, nie zamierza rezygnować z zawierania umów z producentami i wydawcami, którzy zdążyli już zapowiedzieć, że ich dzieła trafią na inne platformy dystrybucji gier na PC. - Od czasu GDC przeprowadziliśmy na ten temat wiele dyskusji - przekazał za pośrednictwem Twittera Tim Sweeney, prezes Epic Games.

- Epic jest otwarte na dalsze fundowanie i zawieranie umów na wyłączność z chętnymi producentami i wydawcami, niezależnie od ich wcześniejszych planów lub zapowiedzi związanych ze Steamem. Podczas GDC Steve Allison powiedział, że chcemy robić tego już nigdy więcej, gdy został zapytany o kontrowersje związane z Metro Exodus. To zaowocowało dalszymi dyskusjami w Epic i doprowadziło nas do wniosku, że takie decyzje muszą należeć do producentów i wydawców. Epic nie odmówi im tylko dlatego, że ogłosili coś związanego ze Steamem - dodaje Sweeney.

Niedawno ukazała się lista gier na wyłączność Epic Games Store. Kolejnym tytułem, który dołączy do tego grona, jest Borderlands 3.

Źródło:
Patryk Purczyński - gram.pl


Klemens
2019-04-03 20:21:11