LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Zwolnienia w GOG.com

Activision nie jest jedyną firmą z branży gier, która przeprowadziła ostatnio sporą redukcję zatrudnienia.

Jak dowiedział się serwis Kotaku, zwolnienia nastąpiły również w GOG.com, czyli polskim serwisie zajmującym się dystrybucją cyfrową. Z pracą miało pożegnać się przynajmniej dwanaście osób.

Według jednego ze zwolnionych pracowników, przyczyną takiej decyzji są problemy finansowe serwisu. Wciąż przynosi on zyski, ale ostatnio zdarzały się miesiące, kiedy niewiele brakowało, aby zanotowano stratę. Nie jest więc specjalnym zaskoczeniem, że GOG.com postanowił zmniejszyć koszty operacyjne.

Jedną z przyczyn problemów rodzimego serwisu wydaje się coraz większa presja na zmniejszenie marży. Do niedawna standardem w całej branży było, że sklep zachowywał 30% ceny gry. Uruchomiony niedawno Epic Games Store pobiera jednak tylko 12%, a Discord Store – 10%.

Styczeń tego roku był bardzo dobrym miesiącem dla serwisu, ale wyniki z lutego są na razie słabe. Firma jest obecnie w trakcie reorganizacji, więc pracownicy spodziewali się cięć w zatrudnieniu i zaskoczyła ich tylko skala zwolnień.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Gwint: Wiedźmińska gra karciana okazała się finansowym rozczarowaniem. Ponadto wydane w zeszłym roku karciankowe RPG Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści zadebiutowało wyłącznie na GOG.com, ale słabe wyniki sprzedaży sprawiły, że produkcja szybko została wydana także na Steamie.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2019-02-26 10:38:40