LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Zenimax Media idzie na wojnę z Samsungiem

Po wygranej batalii sądowej z Oculus VR, firma Zenimax Media złożyła pozew przeciwko Samsungowi, który sprzedaje gogle Gear VR napędzane technologią Oculusa.

Na początku lutego bieżącego roku informowaliśmy, że firma Zenimax Media wygrała sprawę z Oculus VR związaną z technologią wykorzystaną do stworzenia gogli Oculus Rift. Producent sprzętu musi zapłacić aż 500 milionów dolarów odszkodowania, ale to nie wszystko. Kilka tygodni później doczekaliśmy się kolejnego pozwu, tym razem dotyczącego określonych linii kodu używanych przez deweloperów w produkcji oprogramowania dla gogli Oculus Rift i Samsung Gear VR. Zenimax jednak na tym nie poprzestaje i zamierza teraz zajść za skórę samemu Samsungowi.

W serwisie Polygon opublikowano pozew sądowy dotyczący gogli Gear VR. Czytania jest sporo, ale w skrócie chodzi o czerpanie zysków ze sprzedaży urządzeń wykorzystujących tajemnice handlowe, w końcu sprzęt koreańskiego giganta napędzany jest technologią stworzoną przez Oculus VR. Zenimax Media domaga się oczywiście rekompensaty za poniesione straty. Ciężko stwierdzić, czy uda im się coś wywalczyć, ale wydaje się, że w świetle wcześniejszego wyroku sądu w sprawie przeciwko Oculus VR, szanse na wygraną mają całkiem spore. Nie wiadomo jednak, jaka dokładnie kwota może wchodzić w grę, ale z pewnością będą to grube miliony, w końcu Samsung sprzedał ponad 5 milionów egzemplarzy urządzenia.

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine


Klemens
2017-05-16 20:49:01