LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Zbiórka pieniędzy na uratowanie marki Homeworld powróciła na Kickstarterze

Na Kickstarterze pojawiła się akcja, która ma na celu uratowanie marki Homeworld, zorganizowana przez studio teamPixel.

Ten mały deweloper próbował swoich sił wcześniej na portalu IndieGoGo, gdzie zebrał niecałe 14 tysięcy dolarów. Obietnice składane przez producenta są dość ambitne, bo chce on zdobyć licencję na serię i stworzyć dwie nowe gry: Homeworld Touch na urządzenia mobilne oraz Homeworld 3 na komputery PC/Mac.

Niewielkie studio zamierza wykorzystać okazję, jaką jest bankructwo firmy THQ, do wykupienia licencji na markę Homeworld. Według wcześniejszych informacji, będzie ona obiektem licytacji, podobnie zresztą jak pozostałe własności intelektualne wydawcy. Zdaniem teamPixel, 50 tysięcy dolarów wystarczy, aby zdobyć prawa do Homeworld i wyprodukować dwie gry. Deweloper chce też wydać starsze odsłony serii w serwisach GOG oraz Steam.Akcja teamPixel na pewno jest interesująca z punktu widzenia fanów strategii kosmicznych, bo Homeworld jest legendarnym przedstawicielem tego gatunku. Podobnie jak w przypadku akcji na IndieGoGo, wątpliwości budzą odważne plany dewelopera, który nie może pochwalić się żadnymi osiągnięciami, ani dużym zapleczem. Co prawda, studio pokazało prototyp Homeworld w wersji mobilnej, ale to raczej nie wystarczy, aby przekonać do siebie graczy.

teamPixel najwyraźniej zdaje sobie sprawę z tego, że cała zbiórka może się nie udać. Zebranie pieniędzy to jedno, ale trzeba przecież jeszcze kupić licencję, którą pewnie będą interesowały się większe i zasobniejsze firmy. W razie niepowodzenia, deweloper gwarantuje zwrot pieniędzy osobom biorącym udział w akcji i uiszczenie opłat za obsługę kampanii przez serwis Kickstarter. Zobaczymy co z tego wyniknie. Pewne jest, że teamPixel rzuca się na głębokie wody.

Źródło:
"Hed" - GRY-OnLine


Klemens
2013-03-11 19:02:35