LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Zapowiedziano Total War Saga: Thrones of Britannia

Studio Creative Assembly zapowiedziało Total War Saga: Thrones of Britannia.

Gra będzie samodzielną produkcją i zmierza wyłącznie na pecety. Premiera zaplanowana została na przyszły rok. Informacje na temat projektu są na razie bardzo skromne. Wiemy, że skoncentruje się na walkach o Wyspy Brytyjskie, w których wezmą udział zarówno lokalne siły, jak i wikingowie. Akcja rozpocznie się w 878 roku, kiedy to królowi Wesseksu Alfredowi Wielkiemu udało się w bitwie pod Ethandun odeprzeć siły duńskiego króla Guthrumema.

W rezultacie po raz pierwszy od ośmiu dekad nastaje relatywny pokój i królowie Anglii, Szkocji, Irlandii oraz Walii rozpoczynają rywalizację, której zwycięzca zjednoczy Wyspy. W konflikcie wezmą również udział nordyccy watażkowie, władający grupami wikingów osiedlonymi w różnych regionach Brytanii.

Gra zapoczątkuje cykl Total War Saga pomyślany jako seria poboczna, zajmująca się okresami i wydarzeniami, które są zbyt małe na pełnowymiarowe odsłony marki. Thrones of Britannia ma rozmiarami odpowiadać samodzielnemu dodatkowi Total War: SHOGUN 2 - Zmierzch Samurajów, choć sama mapa strategiczna będzie równie duża, co w podstawowej wersji Total War: SHOGUN 2.

Warto dodać, że obok serii Total War Saga studio Creative Assembly pracuje również nad nieujawnionym jeszcze pełnowymiarowym projektem, osadzonym w zupełnie nowej dla serii epoce historycznej. Ponadto kilka dni temu zapowiedziano dodatek DLC Empire Divide do Total War: Rome II.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2017-11-14 18:33:48