LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Zapowiedziano StarDrive 2 – kontynuację ubiegłorocznej strategii kosmicznej 4X

Firma Iceberg Interactive zapowiedziała StarDrive 2, kontynuację wydanej w ubiegłym roku strategii kosmicznej typu 4X.

Największą nowością w stosunku do pierwowzoru jest zaprojektowanie głównej części rozgrywki w systemie turowym (bitwy nadal będą toczyć się w czasie rzeczywistym). Ponadto zawartość tytułu zostanie znacząco wzbogacona, a oprawa graficzna ulegnie wyraźnej poprawie. Premiera produkcji nastąpi we wrześniu bieżącego roku.

Fundamenty rozgrywki w sequelu pozostaną niezmienione w stosunku do oryginału. Ponownie przyjdzie nam przebyć drogę od początkującego kosmicznego zdobywcy do międzygalaktycznego hegemona, wspierając się na czterech filarach typowych dla strategii kosmicznej: eksploracji, ekspansji, eksploatacji i eksterminacji. Niemniej jednak, znane już mechanizmy rozgrywki powinny być w stanie raz jeszcze dostarczyć rozrywki, jako że wirtualny wszechświat zostanie wzbogacony o trzy nowe rasy czy szereg niedostępnych wcześniej technologii. Pojawi się opcja rekrutowania bohaterów do zarządzania flotami i planetami, a także tryb Battle Arena, pozwalający na toczenie szybkich potyczek ze sztuczną inteligencją oraz zajmowanie się wyzwaniami nagradzanymi np. nowymi modelami broni czy modułami do ulepszania statków.

Docelowe platformy sprzętowe StarDrive 2 stanowią komputery osobiste (Windows, Mac, Linux). Gra będzie dostępna do kupienia poprzez platformę dystrybucji cyfrowej Steam. Zintegrowanie dzieła studia Zero Sum Games z systemem firmy Valve Software przełoży się na przygotowanie dla produkcji osiągnięć i kart kolekcjonerskich, a także zaoferowanie kompatybilności z usługą Steam Workshop, co oznacza wsparcie dla sceny modderskiej. Sugerowaną cenę tytułu ustalono na poziomie 29,99 dolarów (w przeliczeniu około 91 zł), lecz posiadaczom pierwszej części StarDrive zaoferowany zostanie 33-procentowy rabat.

Źródło:
"Draug" - GRY-OnLine


Klemens
2014-02-26 18:55:34