LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Zapowiedziano Orwell - grę o szpiegowaniu ludzi w Internecie

Niemieckie studio Osmotic zapowiedziało swój następny projekt i jego tematyka jest wyjątkowo na czasie.

Okazała się nim bowiem gra Orwell, która pozwoli wcielić się w pracownika agencji rządowej monitorującej aktywność internetową obywateli swojego kraju. Produkcja zmierza wyłącznie na pecety i ma ukazać się pod koniec tego roku.

Akcja gry toczyć się będzie w fikcyjnym państwie zachodnim, które niedawno stało się celem ataków terrorystycznych. Aby zapobiec kolejnym tragediom, rząd aktywuje tytułowy program Orwell, pozwalający na śledzenie wszystkich, nawet najbardziej prywatnych aktywności obywateli w sieci. Sztuczna inteligencja nie jest jednak w stanie podejmować wszystkich decyzji, dlatego potrzebny jest człowiek (w tej roli my), który zdecyduje o tym, jakie informacje powinny zostać wysłane do organów bezpieczeństwa.

Rozgrywka rozpocznie się od wielkiego ataku terrorystycznego na stolicę kraju, czyli miasto Bonton. Naszym głównym zadaniem będzie odkrycie sprawców i zapobieżenie realizacji ich dalszych planów. Na początku otrzymamy informacje tylko o jednej zamieszanej w konspirację osobie, ale analizując jej zachowania w sieci powoli tworzyć będziemy bazę informacji, które ostatecznie pozwolą na rozpracowanie całej siatki.

Zabawa rozgrywać się będzie w interfejsie symulującym program Orwell. System ten otrzyma nieograniczony dostęp do komunikacji internetowej i wykorzystywanych w niej urządzeń. Będziemy więc podglądali wiadomości tekstowe, podsłuchiwali rozmowy, śledzili aktywność w serwisach społecznościowych oraz grzebali w plikach na komputerach i smartfonach.

Gracz sam będzie musiał zdecydować, które pozyskane informacje są ważne dla bezpieczeństwa państwa, a które nie. Kampania ma być w pełni dynamiczna i nasze decyzje ukształtują losy osób, które szpiegujemy oraz stosunek śledczych do nich. Nawet najmniejszy błąd będzie mógł zniszczyć życie niewinnego obywatela, ale z drugiej strony zbytnia ostrożność doprowadzi do śmierci ludności cywilnej.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2016-08-17 17:00:40