LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Zapowiedziano Exodus Of The Machine - survivalową strategię od twórców AI War: Fleet Command

Studio Arcen Games ujawniło pierwsze informacje na temat swojego kolejnego projektu. Będzie to osadzona w uniwersum serii AI War strategia Exodus Of The Machine.

Informacje o nowej produkcji ujawniono na blogu Christophera M. Parka - głównego projektanta i szefa studia Arcen Games. Akcja toczyć się będzie w odległej przyszłości, w tym samym uniwersum co AI War: Fleet Command. Pokierujemy załogą statku bojowego, który rozbił się na pełnej niebezpieczeństw obcej planecie. Naszym zadaniem ma być nie tylko zagwarantowanie przetrwania żołnierzy. Zamiast tego będziemy musieli również zneutralizować zagrożenie, które może doprowadzić do końca całego gatunku ludzkiego.

Autorzy inspirują się klasycznym Oregon Trail. Oznacza to, że większość czasu spędzimy podróżując po planecie, szukając surowców oraz walcząc z obcymi drapieżnikami. Postacie wyposażone zostaną w futurystyczne uzbrojenie, ale ilość amunicji będzie bardzo ograniczona. Wymusi to korzystanie z bardziej prymitywnych narzędzi mordu, które znajdziemy podczas podróży lub skonstruujemy sami. Istotną rolę odegrają elementy survivalowe oraz sprawne zarządzanie członkami drużyny. Jednocześnie zwiedzane tereny zamieszkiwać mają istoty rozumne. Często dobrym pomysłem będzie więc nawiązanie z nimi stosunków dyplomatycznych.

Exodus Of The Machine powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera planowana jest na końcówkę tego roku. Autorzy wciąż nie są gotowi w pełni ujawnić projektu, dlatego pierwsze informacje o nim ukazały się na prywatnym blogu. Dopiero w najbliższych miesiącach wypuszczone zostaną screeny oraz nowe konkrety.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2013-03-31 16:54:27