LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Zadowalająca sprzedaż gry Demigod

Prezes Stardock, Brad Wardell, uznał sprzedaż Demigoda (trzecie miejsce na PC) za wysoce zadowalającą.

Wynik to tym lepszy, ze względu na mocno rozpowszechnione piractwo tego tytułu, które przez pierwsze dni zawieszało serwery rozgrywek online gry. Na forach Sins of a Solar Empire udostępnił swoje komentarze odnośnie wyników.

„Ale... ale... co z setkami tysięcy piratów? Ano, Demigod jest często ściąganym tytułem. I nie myślcie, że piractwo mnie nie wkurza”.

„Jeśli grasz właśnie w piracką kopię gry, jeśli jesteś jedną z tych osób grających przez sieć z pomocą Hamachi czy GameRanger i robisz to już od kilku dni, powinieneś grę albo kupić, albo przyznać, że jesteś złodziejem i przestać dorabiać sobie szczytne idee do twojego postępowania”.

Jak mówi w dalszej części posta, jego pracą nie jest walka ze światowym piractwem, ale zmaksymalizowanie sprzedaży jego projektu, poprzez skupienie się na swojej klienteli.

„Jeśli skupić całość wysiłku na wymaganiach klientów, zamiast na walce z piractwem, uzyskujesz lepszą sprzedaż. Dla mnie wydaje się to oczywiste, no ale z drugiej strony, jestem programistą”.

Źródło:
Michał "Xtense" Stopa - Imperium Gier


Klemens
2009-05-12 17:02:33