LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Za oceanem bez zmian - styczeń w USA według NPD

Call of Duty: Black Ops II również w styczniu nie miało sobie równych w USA. Nowo wydane gry nie stanowiły zresztą poważnej konkurencji dla pozycji dostępnych od końcówki ubiegłego roku.

Styczeń w Stanach Zjednoczonych upłynął pod znakiem Call of Duty: Black Ops II - wynika z raportu NPD. Choć był to już trzeci miesiąc FPS-a studia Treyarch na rynku, to właśnie on zameldował się na szczycie najchętniej kupowanych za oceanem gier. W pokonanym polu zostawił inne dostępne od dłuższego czasu tytuły: Far Cry 3, Just Dance 4, NBA 2K13 i Madden NFL 13.

Dopiero na szóstym miejscu uplasowała się gra, która swoją premierę zaliczyła w styczniu - jest nią DmC Devil May Cry. W czołowej dziesiątce jest to zresztą jedyna produkcja wydana już po Nowym Roku. Według Liama Callahana z NPD nieźle wypadło także ciepło przyjęte Ni no Kuni: Wrath of the White Witch, ale nie starczyło to na zajęcie choćby dziesiątego miejsca.

Łącznie wpływy ze sprzedaży gier w styczniu na terenie USA wyniosły 834,7 miliona dolarów, co stanowi 9-procentowy wzrost w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym.

Źródło:
Patryk Purczyński - gram.pl


Klemens
2013-02-16 19:02:25