LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Wsparcie dla twórców gier na Kickstarterze wzrosło o 29 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym

Luke Crane, będący szefem działu gier serwisu Kickstarter, podzielił się ciekawymi danymi za ostatnich dwanaście miesięcy.

Okazuje się, że 2017 r. podczas zbiórek na tego typu projekty zgromadzono o 29% więcej pieniędzy niż w 2016 r.

W tym roku gracze wpłacili na gry (zarówno gry wideo, jak i stołowe) 163 mln dolarów. Liczba zakończonych sukcesem zbiórek wyniosła 2997, co jest rekordem w historii Kickstartera. W sumie wsparcia twórcom udzieliło 726 tysięcy osób.

Niestety, Luke Crane nie podał indywidualnych danych dla różnych kategorii gier. Ma to duże znaczenie, gdyż produkcje „papierowe”, takie jak planszówki, gry fabularne czy karcianki, cieszą się na Kickstarterze wyraźnie większą popularnością. W 2015 roku zgromadziły dwukrotnie więcej pieniędzy w tym serwisie niż gry wideo, a w 2016 r. sześciokrotnie więcej.

Brak danych tylko dla gier elektronicznych sprawia, że nie wiemy, czy ta kategoria poradziła sobie lepiej niż w roku ubiegłym. Jest to o tyle istotne, że tego typu projektu uzyskały w 2016 r. aż o 60% mniej środków niż w 2015 r. Dlatego z analizą musimy poczekać na dokładniejsze dane, które powinny zostać opublikowane w styczniu lub lutym.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2017-12-31 08:51:07