LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Windows 9 za darmo dla posiadaczy Windows 8

Prezes Microsoft Indonesia, Andreas Diantoro, ujawnił, że system operacyjny Windows 9 będzie dostępny w formie darmowej aktualizacji dla wszystkich posiadaczy Windows 8.

Tym samym gigant z Redmond wprowadza program darmowych aktualizacji, obecny już w takich systemach operacyjnych jak Android czy tych stworzonych przez firmę Apple.

Taka strategia może wynikać z kilku przyczyn. Po pierwsze, oprócz polityki darmowych aktualizacji innych wydawców, także w pełni darmowe systemy operacyjne (np. SteamOS) zdobywają coraz większą popularność. Po drugie, Windows 8 nie cieszy się takim powodzeniem jak oczekiwał Microsoft i wersja 8.1 niewiele tu pomogła. Po trzecie, Windows Store również nie przynosi założonych przez twórców zysków. W związku z tym Microsoft potrzebuje impulsu, który odciągnie użytkowników od starszych wersji systemu. Nawet jeśli nie będzie możliwości darmowej migracji z Windows 7 czy Windows XP na nową odsłonę, posiadacze poprzednich wydań mogą spodziewać się darmowych aktualizacji nowszych systemów w przyszłości, co może być przekonującym argumentem.

Więcej informacji na temat nowego Windowsa powinniśmy uzyskać podczas jutrzejszej konferencji Microsoftu, na której ma zostać zaprezentowana wersja Technical Preview nowego systemu, skierowana do deweloperów. Prawdopodobnie poznamy też oficjalną nazwę nadchodzącego Windowsa – do tej pory nieoficjalnie mówiło się o Windows 9, Windows Threshold lub po prostu Windows. Ostateczna wersja systemu ma być dostępna pomiędzy drugim a trzecim kwartałem przyszłego roku.

Wśród najważniejszych cech nowego systemu możemy wymienić powrót menu Start, wprowadzenie Centrum Powiadomień, Cortanę – moduł zarządzania głosem znany z mobilnych odsłon systemu Windows oraz obsługę wirtualnych pulpitów. Najnowsza wersja wprowadza też aktualizację bibliotek DirectX do wersji 12, ze wsparciem pozwalającym wyświetlać obraz w rozdzielczości 8K.

Nie wiadomo, czy Microsoft przygotował jakąś specjalną ofertę także dla posiadaczy starszych wersji tego systemu operacyjnego.

Źródło:
"Arantasar" - GRY-OnLine


Klemens
2014-09-29 17:05:39