LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Windows 10 - darmowa aktualizacja OS-u dla piratów na całym świecie

Wczoraj świat obiegła informacja, że Microsoft umożliwi darmową aktualizację starszych wersji Windowsa do Windowsa 10 także piratom w Chinach. Dziś wiemy już, że akcja obejmie cały świat, w tym także Polskę.

Sebastian Pawłowski, dyrektor działu Windows w firmie Microsoft Polska, powiedział:

„Jesteśmy podekscytowani faktem, że premiera Windows 10 odbędzie się tego lata. Wszyscy użytkownicy posiadający odpowiednie urządzenie, a także ci posiadający piracką wersję Windows, będą mogli zaktualizować swój system do Windows 10. Wierzymy, że z czasem nasi klienci przekonają się o korzyściach płynących z używania licencjonowanych wersji systemu Windows, a my chcemy im w tym pomóc”.

Co jak co, ale takiego ruchu chyba mało kto spodziewał się po gigancie z Redmond. To przełomowy ruch amerykańskiej firmy, która będzie po prostu rozdawała swój nowy system operacyjny za darmo, co zapewne sprawi, że OS w ogromnym stopniu zdominuje i tak już kontrolowany przez Microsoft rynek tego typu oprogramowania na urządzeniach stacjonarnych. Być może cała sytuacja w pozytywnym stopniu odbije się także na segmencie mobilnym, na którym Windows ciągle pozostaje daleko w tyle za Androidem i iOS.

Marek Zaleski, odpowiedzialny za PR w Microsoft Polska, podał kolejne szczegóły dotyczące darmowej aktualizacji do Windowsa 10 pirackich wersji wcześniejszych OS-ów giganta z Redmond. Okazało się, że o ile proces ten będzie można przeprowadzić bez problemów na nielegalnych kopiach, tak ich status przeniesie się na nowy system operacyjny. Krótko pisząc, aktualizując nielegalną kopię Windowsa 7 / 8.1 otrzymamy nielegalnego Windowsa 10.

Jednocześnie zdradzono, że aktualizacja: „dotyczy nowych i używanych już urządzeń z zainstalowanymi systemami Windows 7, Windows 8.1 i Windows Phone 8.1 (…) Bezpłatna aktualizacja dla konsumentów nie obejmuje niektórych wersji, w tym Windows 7 Enterprise, Windows 8/8.1 Enterprise i Windows RT/RT 8.1. Aktywni uczestnicy programu Software Assurance w licencjonowaniu grupowym mogą dokonać aktualizacji do innych wersji systemu Windows 10 dla przedsiębiorstw.”

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine


Klemens
2015-03-19 21:02:18