LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Ukończono prace nad IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover

Mamy dobre wieści dla wszystkich miłośników symulatorów.

Twórcy najbardziej oczekiwanej tegorocznej gry tego typu, czyli IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover, ogłosili, że prace nad nią dobiegły końca.

Obecnie europejska premiera zapowiadana jest na 31 marca, więc wszystko wskazuje na to, że termin ten zostanie dotrzymany. W naszym kraju grę wyda lokalny oddział Ubisoftu, a jej sugerowana cena detaliczna wyniesie 99,99 złotych. W sprzedaży dostępna ma być również Edycja kolekcjonerska, która od standardowej różnić się będzie obecnością drukowanej instrukcji samolotu Spitfire, artbooka będącego jednocześnie podręcznikiem użytkownika oraz repliką mapy używanej w czasach II Wojny Światowej.

Z okazji ukończenia prac nad grą, twórcy przygotowali nowy zwiastun. Trwa on prawie pięć minut i powinien zaostrzyć apetyt każdemu miłośnikowi symulatorów.Warto też wspomnieć, że Ubisoft wyjaśnił już, jakich zabezpieczeń antypirackich możemy się spodziewać. Przypomnijmy, że wydawca ten w zeszłym roku wprowadził bardzo kontrowersyjny system, który wymagał stałego połączenia z Internetem, nawet gdy graliśmy w tryb dla pojedynczego gracza. Okazuje się, że IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover wykorzysta rozwiązania firmy SolidShield. Pozwolą one na aktywację gry na trzech różnych komputerach/konfiguracjach. Co miesiąc limit odnawiany będzie automatycznie o jedną aktywację, choć nigdy nie przekroczy maksymalnie trzech.

Wszystko to odbywać się ma przez Internet, choć jednocześnie przewidziano opcję ręcznej aktywacji poprzez wprowadzenie specjalnego kodu. Nawet wtedy jednak uzyskamy go tylko z serwera wydawcy, więc jedynym ułatwieniem jest to, że nie musimy zdobywać kodu na tym samym komputerze, na którym mamy zainstalowaną grę. Raz aktywowana instalacja nie będzie już wymagać żadnego połączenia z Internetem. Warto też wspomnieć, że IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover wykorzysta system Steamworks, więc konieczne będzie również posiadanie konta na serwisie Steam.

Źródło:
Wiktor "Adrian Werner" Ziółkowski - GRY-OnLine


Klemens
2011-03-19 13:25:35