LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Ubisoft zatrudnia aż 12.000 deweloperów

Przy okazji wywiadu przeprowadzonego przez serwis VentureBeat z Laurentem Detoc z Ubisoftu (szefem amerykańskiego oddziału), pojawił się wątek liczby zatrudnianych przez firmę pracowników.

Okazuje się, że francuski gigant dysponuje prawdziwą armią deweloperów, liczącą – bagatela – 12 tys. osób! Dodatkowo kolejne dwa tysiące ludzi zajmuje się marketingiem, jednak to właśnie liczba ekspertów pracujących bezpośrednio nad grami robi największe wrażenie.

Ogółem mamy około 14.000 osób, z czego może z 12.000 aktywnie pracujących nad grami, co wciąż stanowi największą tego typu grupę w branży. To było widać w czasie naszej konferencji (na E3 – przyp. red.), że zakres i różnorodność treści, którą oferujemy, nie ma sobie równych w branży. To jedna z korzyści płynących z posiadania dużej puli talentów – powiedział Detoc.

Ciekawe są także informacje na temat tego, w jaki sposób Ubisoft wykorzystuje tę potężną siłę roboczą. W przeciwieństwie do wielu innych studiów deweloperskich, francuska firma nie przejmuje się barierami geograficznymi, skłaniając poszczególne zespoły do współpracowania w sytuacjach, które tego wymagają – np. wówczas, gdy któryś z projektów wymaga dodatkowego dopieszczenia przed premierą.

Wierzymy w tworzenie sieci studiów, we współpracę pomiędzy nimi. Możemy przenosić ludzi. Kiedy kontrolujemy stowarzyszone studia, możemy łatwiej przesuwać 50 czy 100 osób. Oni wszyscy są wyszkoleni i przywykli do wspólnej pracy – dodaje Laurent Detoc.

Źródło:
"Aquma" - GRY-OnLine


Klemens
2018-07-17 16:00:47