LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Ubisoft założy studio w Krakowie? Polskę odwiedził producent serii Assassin's Creed

Firma Ubisoft sprawdza możliwości związane z otworzeniem na terenie Krakowa swojego kolejnego studia deweloperskiego - wynika z nieoficjalnych informacji.

Wczoraj w stolicy Małopolski pojawił się Sébastien Puel, który we francuskiej spółce od kilku lat pełni funkcję producenta wykonawczego serii Assassin's Creed. Serwis Gry-Online, powołując się na anonimowych informatorów, twierdzi, że mężczyzna spotkał się z kilkoma lokalnymi zespołami.

Deweloper badał podobno szanse na otworzenie w Krakowie następnego studia Ubisoftu. Firma chce najpierw podjąć współpracę z obecnymi w mieście ekipami, by z upływem czasu przekształcić się w pełnoprawny oddział.

Nie jest jednak jasne, z jakimi dokładnie zespołami spotkał się Puel. W dawnej stolicy Polski funkcjonują między innymi Bloober Team (twórcy Observer i Layers of Fear) oraz iFun4All (autorzy Serial Cleaner).

To jednak nie wszystko, ponieważ ponoć nie jest to pierwsza próba francuskiego wydawcy mająca na celu utworzenie studia w naszym kraju. Spółka podejmowała starania kilka lat temu, ale zrezygnowała ze względu na zbyt dużą konkurencję na rodzimym rynku.

Oczywiście informacje mają charakter nieoficjalny, więc do wieści należy podchodzić z dystansem. Nie można jednak wykluczyć, że firma rzeczywiście rozważa utworzenie w Polsce następnego zespołu deweloperskiego.

Ubisoft posiada ponad 40 studiów na całym świecie, w tym w bułgarskiej Sofii, ukraińskim Kijowie, kanadyjskich Toronto i Quebec, rumuńskim Bukareszcie i amerykańskim San Francisco. Do tego dochodzą angielskie Reflections i niemieckie Blue Byte.

Źródło:
Piotr Bicki - Eurogamer.pl


Klemens
2019-03-21 18:30:23