LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Ubisoft oficjalnie kończy z uciążliwymi zabezpieczeniami DRM

Francuski wydawca i producent gier wideo – Ubisoft – postanowił definitywnie zakończyć żywot dokuczliwych zabezpieczeń DRM, wymagających stałego połączenia z Siecią.

W rozmowie z serwisem Rock, Paper, Shotgun, Stephanie Perlotti, szef działu online w firmie Ubisoft, przyznała, że w praktyce uciążliwa forma zabezpieczeń gier przed piractwem, została zniesiona już w zeszłym roku, ale wydawca zdecydował się tym oficjalnie pochwalić dopiero teraz. Wcześniej każda gra francuskiego giganta wymagała stałego połączenia z Internetem. Brak takowego uniemożliwiał zabawę, a w razie przerwania połączenia, rozgrywka również się kończyła. Gracze narzekali na tego typu praktyki i w końcu wydawca odpuścił. Obecnie należy tylko aktywować produkt przy pierwszym uruchomieniu, a później można się cieszyć zabawą offline. Oczywiście nie dotyczy to wszelakich trybów multiplayer i gier sieciowych, ale to jest chyba zrozumiałe.

„Wysłuchaliśmy odzewu społeczności i od czerwca zeszłego roku nasza polityka dotycząca wszystkich gier PC wymaga tylko jednorazowej aktywacji online przy pierwszej instalacji. Później można grać także offline.” – powiedziała Stephanie Perlotti, szef działu online w firmie Ubisoft.

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine


Klemens
2012-09-05 14:52:18