LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Twórcy chcą wydać ostatnie dwa epizody The Long Dark do końca przyszłego roku

Raphael von Lierop – reżyser sandboksowego symulatora przetrwania The Long Dark – chciałby, by studio zakończyło prace nad kampanią fabularną Wintermute w 2019 roku.

Obecnie twórcy pracują nad trzecim epizodem omawianej kampanii (na początku sierpnia zapowiedziano, że zadebiutuje on w grudniu 2018 roku), a także odświeżoną wersją dwóch pierwszych – tzw. wydaniem Redux. To drugie przedsięwzięcie nauczyło deweloperów bardzo wiele na temat technologii oraz działających – i niedziałających – rozwiązań gameplayowych. Doświadczenie to zostanie wykorzystane w przyszłym roku.

Rok pracy nad Redux pozwolił nam zastanowić się nad tym, co nie działało, rozłożyć technologię i systemy na czynniki pierwsze i zastąpić je takimi, które spisują się lepiej w ramach projektowanego przez nas doświadczenia. Słuchamy opinii graczy na temat tego, co im się podobało i czego nie lubili, starając się dać Wintermute jak najmocniejszą podbudowę – napisał reżyser The Long Dark.

Raphael van Lierop jest zadowolony z kierunku, który jego zespół obrał w przypadku wspomnianego wydania Redux i nie planuje dalszych technologicznych usprawnień przy okazji epizodów 4. i 5. – przynajmniej nie porównywalnych do tych, nad którymi studio pracuje obecnie.

To był wystarczająco długi czas oczekiwania, dla Was i dla nas. Nie przewiduję wprowadzania poważnych zmian technologicznych – porównywalnych do Redux – w przypadku odcinka czwartego lub piątego. Nie oznacza to, że nie dodamy nowej treści lub mechanik w tych odcinkach – zrobimy to. Czuję jednak, że Redux skierował grę na właściwą ścieżkę, więc będziemy podążali w tym kierunku – zauważył deweloper.

The Long Dark zadebiutowało na PC, PlayStation 4 i Xboksie One w sierpniu 2017 roku. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony recenzentów. Twórcy nie tylko pracują nad kampanią fabularną, ale też nie poprzestają w wysiłkach na rzecz poprawiania swojego tytułu w drodze aktualizacji – dla przykładu, w czerwcu tego roku gra otrzymała patch dodający do niej nowy region i usprawniający mechanikę gotowania.

Źródło:
"Aquma" - GRY-OnLine


Klemens
2018-08-20 10:39:46