LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Twórcy Lead and Gold ujawnili grę Krater, czyli postnuklearną strategię RPG

Fatshark zapowiedział grę Krater, która zabierze graczy do postnuklearnej wersji Szwecji.

Produkcja skandynawskiego dewelopera, znanego między innymi ze strzelanki wieloosobowej Lead and Gold: Gangs of the Wild West, ma być połączeniem typowego RPG z elementami strategii czasu rzeczywistego. Wygląda na to, że autorzy chcą przypomnieć klimaty klasycznego Fallouta.

W Krater przeniesiemy się do świata zdewastowanego wojną nuklearną i biologiczną. W tej ponurej rzeczywistości pojawi się promyk nadziei: tytułowy krater, wytworzony wskutek potężnego ataku na bazę wojskową Ares VI. Powstałe zagłębienie odkryje zasoby czystej wody i żyznej gleby: bardzo szybko w okolicy pojawią się więc ludzie. Obecność człowieka oznacza problemy.

Gra będzie składała się z kampanii z misjami solowymi i kooperatywnymi, podczas których pokierujemy trzyosobową drużyną. Każda z tworzących ją postaci zostanie opisana klasą, rasą i innymi elementami. Nie zabraknie też systemu rozwoju bohaterów, a także ulepszania i tworzenia przedmiotów. Krater będziemy przemierzać z poziomu mapy ogólnej, na której trafimy na losowe zdarzenia i nowe zadania.

Autorzy zapowiadają, że Krater będzie rozbudowany i na pewno zadowoli fanów hardcorowej rozgrywki. Zapowiedzi są rzeczywiście ciekawe – gra może być współczesnym Falloutem z domieszką Jagged Alliance. Zainteresowani tematem mogą zgłosić chęć udziału w testach gry, które powinny zostać przeprowadzone na początku przyszłego roku. Krater pojawi się w 2012 roku na Steamie.

Źródło:
"Hed" - GRY-OnLine


Klemens
2011-11-04 21:47:33