LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Twórca Minecrafta stworzył jego dwuwymiarową wersję w 48 godzin

Markus „Notch” Persson stworzył dwuwymiarową wersję gry Minecraft, zatytułowaną po prostu Minicraft.

Szwedzki deweloper potrzebował na to tylko 48 godzin. Taki limit czasowy został nałożony w ramach cyklicznej imprezy Ludum Dare, która stawia wyzwanie przed deweloperami, aby opracować grywalną produkcję w dwa dni. Efekty pracy ponad 700 osób można sprawdzić za darmo.

Katalog prostych gier stworzonych z okazji tego wydarzenia jest niezwykle bogaty. Znajdziemy w nim proste przygodówki (Zero2), gry platformowe (Abandoned), a nawet symulator kosmiczny (Alone in the Universe). Wspomniana produkcja Notcha, Minicraft, pokazuje, że nawet w tak krótkim czasie można stworzyć wciągającą, czy wręcz uzależniającą propozycję.

Konkursowa część Ludum Dare 22 rozpoczęła się 16 grudnia i zakończyła w niedzielę. Zasady były proste: należało w pojedynkę stworzyć i opublikować grę w ciągu 48 godzin. Obecnie trwa luźniejsza część przedsięwzięcia, w której autorzy mogą wymieniać się uwagami i współpracować, aby dokończyć swoje dzieła.

Ludum Dare działa już od dawna i jest jednym z wielu podobnych przedsięwzięć, podczas których rodzą się najoryginalniejsze koncepcje.

Źródło:
"Hed" - GRY-OnLine


Klemens
2011-12-19 16:26:26