LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Twórca Civilization III i IV pracuje nad nową grą strategiczną

Guru strategii 4X, Soren Johnson, zapowiedział właśnie tytuł nowej gry, nad którą pracuje wraz z należącym do niego studiem Mohawk Games.

10 Crowns, bo taką nazwę nosi nowa produkcja, będzie osadzoną w realiach historycznych strategią turową, która umożliwi graczom stworzenie najpotężniejszej dynastii świata. Niestety póki co wiemy o niej bardzo mało. Warto jednak zaznaczyć, że wydawcą tytułu została firma Starbreeze Studios, odpowiedzialna wcześniej między innymi za Dead by Daylight. Z oficjalnego komunikatu wynika również, że firma zainwestowała w 10 Crowns pokaźną sumę 7,7 miliona dolarów.

Soren Johnson był głównym projektantem strategii Civilization III i Civilization IV, a jego najnowszym dziełem jest wydana w 2016 roku gra Offworld Trading Company, pozwalająca graczom poprowadzić własną kompanię handlową na Marsie. Jak sam stwierdził, 10 Crowns będzie dla Mohawk powrotem do deweloperskich korzeni, głęboko osadzonych w formule 4X. Entuzjastycznie do nowego tytułu Johnsona podchodzi również CEO firmy Starbreeze, Bo Andersson-Klint, który ma nadzieję na odświeżenie nieco skostniałego gatunku. Obecnie gra znajduje się w fazie prototypu. Pozostaje więc mieć nadzieję, że doświadczony Soren Johnson jest nadal w formie (a patrząc na pozytywne oceny Offworld Trading Company na Steamie, trudno mieć wątpliwości) i zaserwuje nam kolejną udaną strategię, przy której będzie można spędzić wiele wieczorów.

Źródło:
"Riddick" - GRY-OnLine


Klemens
2018-02-06 20:44:46