LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Trzecia generacja pokemonów wkrótce w Pokemon GO

Studio Niantic zapowiedziało rychłe dodanie nowych pokemonów do gry Pokemon GO.

Od pierwszego grudnia gracze Pokemon GO mają szansę złapać Ho-Oh, czyli ostatniego legendarnego pokemona z dotychczasowych dwóch generacji dostępnych w mobilnej odsłonie popularnej serii. Pierwotnie ognisty feniks miał przestać się pojawiać po 12 grudnia, jednak studio Niantic poinformowało o przedłużeniu jego obecności w grze. Legendarne rajdy z Ho-Oh będą dostępne o dwa dni dłużej, do 14 grudnia do godziny 22:00 czasu polskiego.

W ogłoszeniu nie wspomniano, co zastąpi Ho-Oh po tym terminie, ale inna zapowiedź nie pozostawia zbyt wielu wątpliwości. Twórcy ujawnili plany udostępnienia kolejnych pokemonów z regionu Hoenn, a więc z gier Pokemon Ruby oraz Pokemon Sapphire. Nie jest to debiut trzeciej generacji, jako że jeszcze przy okazji Halloween w Pokemon GO pojawiła się piątka duchów z tej serii. Nawet teraz w grze znajdzie się tylko połowa wszystkich gatunków wprowadzonych we wspomnianych tytułach, i to z wyłączeniem pokemonów mitycznych (jak dotąd całkowicie nieobecnych w Pokemon GO). Opublikowany zwiastun zdaje się wskazywać, że na pierwszy ogień pójdą oczywiście pokemony startowe (Treecko, Mudkip oraz Torchic), ale także Groudon – maskotka Pokemon Ruby oraz legendarny pokemon znany z przywoływania niszczącego upału.

Wzmianka o możliwościach Groudona nie jest przypadkowa, jako że zespół Niantic zdecydował się na wprowadzenie jednej z istotniejszych nowości z trzeciej generacji – dynamicznej pogody. Poza oczywistymi efektami wizualnymi (miejmy nadzieję, że nieobciążającym zbytnio urządzeń mobilnych) rzeczywista pogoda będzie wpływać na szansę napotkania pewnych gatunków stworków, na przykład w trakcie deszczu wodne pokemony będą pojawiać się częściej. Co więcej, wpłynie to także na samą walkę – w deszczu ataki ogniste będą znacznie słabsze, a wodne zyskają na mocy.

Źródło:
"Entelarmer" - GRY-OnLine


Klemens
2017-12-06 20:50:26