LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Total War: Warhammer II z nowym rekordem aktywności na Steamie

Według danych serwisu SteamDB, 21 maja w Total War: Warhammer II grało na Steamie jednocześnie 84.920 osób, co stanowi nowy rekord dla tej pozycji.

Poprzedni, wynoszący 72 320 graczy, został osiągnięty zaraz po premierze tytułu – we wrześniu 2017 roku. Zazwyczaj tego typu wzrosty zainteresowania grą wynikają z darmowych okresów próbnych lub znacznych obniżek ceny. W przypadku produkcji studia Creative Assembly jest nieco inaczej. Darmowy weekend i promocja były... ale ponad miesiąc przed ustanowieniem rekordu.

W przypadku Total War: Warhammer II wzrost popularności wynikał z premiery rozszerzenia The Warden & The Paunch, które wprowadziło do gry m.in. dwóch legendarnych lordów – Elthariona Ponurego (elfy wysokiego rodu) oraz Groma Bebzola (zielonoskórzy), a także ukazania się aktualizacji The Total Waaagh!, poprawiającej grę orkami. Nie bez znaczenia jest również fakt, że wraz z najnowszym dodatkiem w produkcji pojawił się bohater nawiązujący do Henry’ego Cavilla (odtwórcy roli Geralta z Rivii w netfliksowym Wiedźminie), który kilkukrotnie wspominał w wywiadach, że Total War: Warhammer II jest jedną z jego ulubionych gier.

Źródło:
"Frozen" - GRY-OnLine


Klemens
2020-05-23 19:29:17