LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Total War: Three Kingdoms z najlepszym debiutem roku na Steamie

Wydana z zeszły czwartek gra Total War: Three Kingdoms okazała się wielkim sukcesem.

Produkcja zaliczyła najlepszy start w historii marki. Studio Creative Assembly nie podało żadnych konkretnych liczb, ale dzięki serwisowi Steam Charts wiemy, że trzy dni po premierze, w najgorętszym momencie niedzieli w tytuł bawiło się ponad 191 tys. graczy. W ramach tej serii pod tym względem rekordzistą było Total War: Warhammer z wynikiem 111 tysięcy, natomiast Total War: Warhammer II może się pochwalić 72 tys.

Co więcej, Total War: Three Kingdoms zaliczyło również ogólnie najlepszy debiut tego roku na Steam. Poprzednio pozycję tę zajmowało Sekiro: Shadows Die Twice, w przypadku którego rekord wynosi ponad 124 tys. graczy bawiących się jednocześnie.

W chwili pisania tej wiadomości Total War: Three Kingdoms jest czwartą najpopularniejszą grą na Steamie. Najnowsze dzieło studia Creative Assembly wyprzedzają tylko takie potęgi jak Dota 2, Playerunknown's Battlegrounds oraz Counter-Strike: Global Offensive.

Tak duży sukces gry jest głównie spowodowany wysoką sprzedażą w Chinach. Seria od kilku lat zyskiwała tam na popularności, ale osadzenie akcji Total War: Three Kingdoms w starożytnych realiach Państwa Środka mocno zwiększyło zainteresowanie projektem i przyciągnęło osoby, które do tej pory nie miały kontaktu z cyklem. Do tego tamtejsi gracze chwalą to, jak wiernie autorzy odtworzyli tzw. Epokę Trzech Królestw.

Studio Creative Assembly spodziewało się tego sukcesu. Total War: Three Kingdoms to pierwsza od wielu lat duża historyczna gra z cyklu (Total War: Attila i Total War Saga: Thrones of Britannia były mniejszymi pozycjami), a pre-ordery były najwyższe w historii serii.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2019-05-28 17:01:01