LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Total War: Rome II otrzymało aktualizację Ancestral Update

Rozwoju Total War: Rome II ciąg dalszy.

Od zeszłego roku studio Creative Assembly daje do zrozumienia, że zamierza dbać nie tylko o nowe gry z serii Total War. Przekonali się o tym fani Total War: Rome II, którzy otrzymali kolejne dwa dodatki oraz duże aktualizacje dla wydania Emperor Edition. Dziś debiutuje następne uaktualnienie, zatytułowane Ancestral Update. Na razie można grać tylko w wersji beta, dostępnej przez bibliotekę Steam. Należy wejść we Właściwości gry, a następnie w zakładkę Beta, gdzie wybieramy opcję „ancestral-”. Aktualizacja pozwala na grę na starych plikach zapisu, ale – jak zwykle – na razie lepiej wyłączyć fanowskie modyfikacje, przynajmniej do czasu ukazania się ich nowych wersji.

Lista zmian wprowadzonych w Ancestral Update jest długa, jako że twórcy poprawili zarówno stronę techniczną gry, jak i samą rozgrywkę. W grze pojawiło się drzewo rodzinne, pokazujące powiązania między postaciami w rodzinie gracza, a także innymi członkami naszej frakcji i ważnymi personami spoza niej. Dzięki temu łatwiej przewidzieć, kto będzie po naszej stronie w sytuacji kryzysowej, a kto stanie przeciwko nam. Z drzewem rodzinnym wiąże się druga nowość – Intrygi. W dowolnym momencie każda postać może podjąć kilka działań w celu osiągnięcia określonych celów, przy czym możliwość zawiązania intrygi jest uzależniona od spełnienia pewnych wymagań. Niektóre są dostępne tylko dla przywódców frakcji lub polityków, podczas gdy inne podejmą tylko generałowie, a nie brakuje też takich, które wymagają posiadania statystyk wyższych niż cel danej akcji.

Oprócz tego twórcy znacznie zmienili zdolności dostępne dla agentów, przy czym od teraz zarówno dla nich, jak i dla generałów umiejętności są uwarunkowane przez kulturę. Nie zabrakło też mniejszych, ale istotnych modyfikacji: większej różnorodności generałów w dodatku Podzielone Imperium, zwiększenia cech postaci z 3 do 6, czy dodania łupów bitewnych (ich wartość jest uzależniona od kosztu pokonanej armii oraz działań podjętych po walce).

Duże zmiany zaszły także w warstwie wizualnej. Część z nich dotyczy dezaktywowania niektórych dodatków graficznych: od teraz można m.in. włączyć usuwanie ciał poległych nawet na wyższych ustawieniach, jak również usunąć listowie drzew. Jednak większość z nich ma na celu upiększenie Total War: Rome II. Trzykrotnie zwiększono dystans rysowania budynków na najwyższych ustawieniach, znacznie poprawiono wygląd i działanie cieni, a także wody w rzekach, dodano wsparcie multisample anty-aliasingu itd. Nie zapomniano też o poprawkach błędów (od teraz znów można zdobyć osiągnięcie Status Quo) oraz sztucznej inteligencji. Na tym jednak nie koniec – twórcy zapewnili, że wkrótce doczekamy się zapowiedzi kolejnego DLC.

Źródło:
"Entelarmer" - GRY-OnLine


Klemens
2018-07-13 13:00:05