LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Total War: Arena - otwarta beta ruszy 22 lutego

Studio Creative Assembly poinformowało, że 22 lutego ruszy otwarta beta Total War: Arena, czyli opartej na modelu free-to-play pobocznej odsłony popularnego cyklu strategii.

Równocześnie gra zostanie zaktualizowana do wersji 3.0, przynosząc wiele ciekawych nowości.

Patch doda m.in. dwóch kartagińskich dowódców w postaci Hannibala i jego brata Hazdrubala. Wraz z nimi do gry dołączą słonie. Do tego aktualizacja wprowadzi nową mapę (Las Teutoburski), trzydzieści jednostek oraz dwadzieścia jeden przedmiotów zapewniających różnorodne bonusy podczas bitew.

Hannibal i Hasdrubal będą dowódcami stawiającymi na szybkie akcje. Przykładowo, wśród dostępnych dla pierwszego z nich umiejętności znajdzie się rozkaz szybszego marszu kosztem morale, czy zdolność pozwalająca ignorować negatywne efekty, jakie trudny teren ma na prędkość poruszania się oddziałów.

Słonie mają siać zniszczenie na polach bitewnych, będąc w stanie rozbijać formacje przeciwnika. Zabicie ich ma być trudne, gdyż dysponować będą dużą pulą punktów życia. Jednym ze skutecznych sposobów na poradzenie sobie z tymi bestiami okaże się wykorzystanie falang wyposażonych w długie oszczepy.

Przypomnijmy, że Total War: Arena po raz pierwszy weszło w fazę otwartej bety w 2015 roku. Produkcja napotkała jednak spore problemy i została po pewnym czasie cofnięta do poziomu zamkniętej alfy. W pewnym momencie wydawało się nawet, że projekt może zostać skasowany, ale w 2016 roku studio Creative Assembly nawiązało współpracę z firmą Wargaming i tytuł zaczął wreszcie zmierzać w dobrym kierunku.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2018-02-07 17:29:11