LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Tim Schafer broni Petera Molyneux

Tim Schafer nie omieszkał wyrazić słów wsparcia dla kolegi z branży – będącego ostatnio na świeczniku Petera Molyneux.

Przypomnijmy, że chodzi tu przede wszystkim o stan ufundowanego społecznościowo projektu Godus, który, nie dość, że nie został wydany we wstępnie obiecanym terminie, to jeszcze zostanie okrojony z części istotnych elementów zapowiadanych podczas zbiórki na Kickstarterze. Schafer powiedział:

„Ostatnio pojawiło się wiele przypadków szorstkiego traktowania Petera w Internecie i prasie. Uważam, że to bardzo przykre i nieuczciwe, a nawet niezdrowe. Jak widać, sprawy z jego grą nie potoczyły się jak oczekiwano i z tego powodu ludzie wymyślają złośliwe zarzuty w stosunku do Petera – wierzcie lub nie, ale wiem jak to jest. Nie twierdzę, że tacy deweloperzy, jak Peter czy ja, nie powinni być obarczani odpowiedzialnością za niedotrzymanie terminu – twierdzę jedynie, że reakcja na ostatnie wydarzenia oraz jej ton jest mocno przesadzona w stosunku do powagi problemu. (…) Trudności, z jakimi obecnie mierzy się Peter, nie są czymś niespotykanym. Podobne problemy dotykają wiele, jeśli nie większość projektów.”

Na koniec Schafer wyjaśnia, że zaangażowanie fanów w produkcję poprzez prezentowanie im na bieżąco kolejnych jej etapów oraz trudności, przyczyni się do lepszego zrozumienia i większej wyrozumiałości. Podejście takie stosuje właśnie Double Fine, które swego czasu również musiało odeprzeć falę krytyki, po tym, jak okazało się, że mimo rekordowego wyniku zbiórki na rzecz Broken Age, twórcy potrzebują dodatkowych funduszy, czego rezultatem było podzielenie gry na dwie części.

Źródło:
"luckie" - GRY-OnLine


Klemens
2015-02-19 19:10:48