LOGOWANIE
Zarejestruj sie

The Long Dark - sprzedano 550 tys. egzemplarzy; nowe szczegóły na temat kampanii

Studio Hinterland ujawniło, że sprzedaż wczesnej wersji gry The Long Dark przekroczyła 550 tysięcy egzemplarzy.

W styczniu bieżącego roku wynik było o 300 tys. mniejszy, więc jak widać gra nie traci na popularności. Wracając do kampanii fabularnej. Pierwszy odcinek ma się ukazać wiosną 2016 roku, a pozostałe w kolejnych miesiącach tego samego roku. Podczas przygody poznamy losy dwóch postaci – pilota Willa Mackenziego oraz pani doktor Astrid Greenwood, którzy podejmą próbę przetrwania w postapokaliptycznym świecie. Dane nam będzie pokierować obiema postaciami.

Jak już wiemy, cały sezon ma nam wyrwać z życia 10 – 12 godzin, a pierwszy odcinek zapewni 3 – 4 godzin zabawy. Przejście każdego kolejnego epizodu ma zajmować 2 – 3 godzin. Mechanika rozgrywki w kampanii ma się oczywiście opierać na tej z trybu sandbox, przy czym wprowadzone zostaną pewne zmiany, np. nie będzie permanentnej śmierci, gdyż nasze postępy mają być zapisywane, jak w wielu innych grach. Ponadto w Story Mode od początku znajdziemy niedostępne do tej pory elementy – Survivors (inni ocalali) i The Aurora (zorza polarna wpływająca na świat gry, np. podczas tego zjawiska część urządzeń pozbawionych energii elektrycznej zacznie działać). Zdradzono również, że około 25 – 30% świata w Story Mode zapełnią niewidziane wcześniej lokacje.

Jeżeli posiadacie już grę, czy to w Early Access, czy w Game Preview, dostęp do całego sezonu otrzymacie bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jednocześnie premiera pierwszego epizodu będzie równoznaczna z wyjściem produkcji z wczesnego dostępu. Do tego czasu obowiązuje obecna cena (19,99 euro, czyli około 86 zł na PC-tach i 69,99 zł na Xboksie One), a po premierze koszt zakupu wzrośnie.

Źródło:
"Góral" - GRY-OnLine


Klemens
2015-12-18 15:46:23