LOGOWANIE
Zarejestruj sie

The Banner Saga 3 zadebiutuje wcześniej

Studio Stoic zapowiedziało, że premiera The Banner Saga 3 będzie miała miejsce latem, a nie w grudniu tego roku, jak początkowo zakładano.

Osoby niemogące się już doczekać poznania zakończenia niezwykłej historii opowiedzianej w trylogii amerykańskiego studia, założonego przez byłych pracowników BioWare, mają zatem powody do zadowolenia.

Taki obrót spraw bez wątpienia cieszy. Początek prac nad The Banner Saga 3 nie był bowiem łatwy. Druga odsłona trylogii, między innymi z powodu kiepskiej reklamy i słabej komunikacji twórców ze społecznością, nie sprzedała się zbyt dobrze. Deweloperzy ze studia Stoic, zdeterminowani, by domknąć historię, ponownie zwrócili się z prośbą o wsparcie finansowe w popularnym serwisie crowdfundingowym Kickstarter. Udało się na nim zebrać ponad 400 tysięcy dolarów.

Trylogia The Banner Saga opowiada o zmaganiach grupy bohaterów, toczących walkę ze złem w obliczu nadchodzącego końca świata. Tytuły wchodzące w skład serii są interesującym połączeniem RPG-a, strategii turowej, survivalu skupiającego się na odpowiednim zarządzaniu zasobami i przygodówki, w której decyzje podejmowane w trakcie zabawy mają wpływ na przebieg historii. Wszystko to okraszono przyciągającą oko, ręcznie rysowaną grafiką 2D oraz zapadającą w pamięć muzyką autorstwa Austina Wintory'ego. Twórcy obiecują, że The Banner Saga 3 wyniesie wszystkie te elementy na wyższy poziom i zagwarantuje graczom coś, czego nie doświadczyli do tej pory. Czy tak będzie w istocie? Przekonamy się o tym już za kilka miesięcy. Przypominamy, że choć na razie tytuł zapowiedziany jest wyłącznie na PC, twórcom bardzo zależy na wydaniu swojego najnowszego dzieła również na innych platformach.

Źródło:
"AlexB" - GRY-OnLine


Klemens
2018-01-24 23:14:08