LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Termin drugiej fazy beta testów StarCraft II i nowe cechy gry

Przerwa w testach wersji beta gry StarCraft II: Wings of Liberty zgodnie z zapowiedziami dobiega końca.

Pierwsza ich faza zakończyła się 31 maja, a na początku lipca rozpocznie się druga. Oprócz tego zdradzono też kilka informacji na temat nowych funkcji, jakie mają być wprowadzone po premierze pełnej wersji.

Potwierdzono, że beta testy zostaną wznowione na początku lipca, a więc już w ciągu kilku najbliższych dni. W kuluarach mówi się już nawet o pierwszym lipca. Czy tak się stanie, przekonamy się niedługo, nie jest jednak tajemnicą, że Blizzard chciał uruchomić ostatnią fazę testów jeszcze na kilka tygodni przed premierą gry, która ma nastąpić 27 lipca.

Wielu testujących narzekało na brak prywatnych chatów, które pomogłyby organizować się ze znajomymi i ustalać ostatnie szczegóły przed rozpoczęciem potyczki. Na szczęście takowa funkcjonalność ma zostać wprowadzona, choć niestety dopiero wtedy, gdy sequel popularnego RTS-a ukaże się na rynku. Prywatne chaty będą dodane za sprawą łatki w późniejszym terminie, ponieważ twórcy tłumaczą się brakiem czasu na zawarcie tej funkcji już w sklepowej wersji produktu.

Jedną z większych bolączek nowego StarCrafta dla wielu graczy może być brak możliwości rozgrywania walk w sieci LAN, przez co ciężko będzie na przykład organizować popularne turnieje. Na szczęście jest nadzieja, że deweloper pójdzie nam na rękę w tym temacie, i choć na tradycyjne lokalne potyczki dalej nie ma co liczyć, to jednak po premierze mamy dostać patcha, który ułatwi organizowanie takich imprez. Szczegółów nie znamy, ale dobrze że twórcy zupełnie nie ignorują tej sprawy i zapewne jeszcze coś o niej usłyszymy.

Wczoraj wreszcie stało się też jasne, kto dostarczy StarCraft II: Wings of Liberty na polskie półki sklepowe. Jednocześnie też potwierdzono jednak pogłoski, że cena detaliczna gry będzie u nas wynosić 199zł, co niestety negatywnie wyróżnia się na tle innych pecetowych produkcji. Dodatkowo trzeba też pamiętać, że będzie to dopiero pierwszy z trzech epizodów wchodzących w skład drugiej części tej serii. Kolejne dwa mają się ukazywać w odstępie kilku miesięcy (każdy dotyczy kampanii innej rasy) i nie chcielibyśmy, by również kosztowały podobną ilość pieniędzy...

Źródło:
"Sarge" - GRY-OnLine


Klemens
2010-06-29 20:55:36