LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Techland Wydawnictwo przestanie istnieć?

Serwis Graczpospolita uzyskał informacje o planowanym zamknięciu działu wydawniczego przez Techland.

Od dłuższego czasu niewiele było słychać o wydawnictwie Techland. W ostatnich miesiącach nazwa firmy przewinęła się chyba tylko przy okazji chryi związanej z pudełkowym wydaniem Metro Exodus. Cisza ze strony Techlandu zaintrygowała Michała Króla ze strony Graczpospolita, który postanowił sprawdzić, co słychać u polskiego wydawcy. Niestety, okazuje się, że raczej nic dobrego. Z dochodzenia dziennikarza wynika, że dział wydawniczy Techlandu w Ostrowie Wielkopolskim zakończy żywot do końca roku. Informacja pochodzi od pracowników wydawnictwa, z których większość albo została zwolniona, albo wkrótce skończą się im umowy o pracę.

Taka informacja może wydawać się zaskakująca. Przecież niedawno Techland wydał na polskim rynku tak oczekiwane produkcje, jak Dirt Rally 2.0 oraz wspomniane Metro Exodus, a w zeszłym roku nakładem firmy w Polsce ukazały się m.in. Pathfinder: Kingmaker oraz Conan Exiles. Z drugiej strony, OnRush i Agony raczej nie poradziły sobie najlepiej, aczkolwiek to tylko dwie produkcje. Coś jednak musiało być na rzeczy. Michał Król zwrócił uwagę na plan wydawniczy Techlandu Wydawnictwa, w którym po usunięciu dwóch wymienionych wcześniej i już obecnych na rynku produkcji nie ma ani jednej pozycji. A przecież wiemy, że firma pracuje nad Dying Light 2, które z pewnością zostałoby uwzględnione w tej rozpisce. Chyba że – jak twierdzi GraczpospolitaTechland kończy z samodzielnym wydawaniem gier i drugie Dying Light ukaże się w Polsce nakładem innego wydawcy. Dziennikarz zwraca też uwagę na inne niepokojące znaki, jak choćby brak ofert pracy oraz ogłoszeń w dziale prasowym firmy związanych z wydawnictwem.

Wypada przypomnieć, że ledwie w połowie 2016 roku Techland Publishing deklarowało wejście na rynek globalny oraz plany wydawania dwóch wysokobudżetowych produkcji rocznie. Jeśli informacja Michała Króla zostanie potwierdzona, światowa kariera firmy okaże się bardzo krótka. Trzeba jednak podkreślić, że nawet jeśli doniesienia te są zgodne z prawdą, dotyczą one tylko działu wydawniczego. Nie ma żadnych przesłanek wskazujących na problemy Techlandu jako całości, tak więc gracze czekający na Dying Light 2 oraz współtworzone ze studiem One More Level God’s Trigger mogą spać spokojnie. Przynajmniej na razie.

Źródło:
"Entelarmer" - GRY-OnLine


Klemens
2019-02-27 22:00:05