LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Talisman: The Horus Heresy - planszówka w realiach Warhammera 40,000 zadebiutowała na Androidzie

Do zabawy w Talisman: The Horus Heresy mogą wreszcie dołączyć również użytkownicy Androida, gdyż ich wersja właśnie zadebiutowała w Google Play.

Obecnie wydanie mobilne dostępne jest wyłącznie na Androida, ale wersja na iOS-a powinna zadebiutować już wkrótce. Gra na Google Play sprzedawana jest w cenie 23 złotych.

Zgodnie z nazwą gry, produkcja stanowi skrzyżowanie mechanizmów planszówki Talisman (w Polsce pierwotnie wydanej jako Magia i Miecz) z uniwersum Warhammera 40,000. W rzeczywistości nie przenosimy się jednak do czterdziestego tysiąclecia, lecz możemy prześledzić konflikt, który wybuchł w trzydziestym pierwszym tysiącleciu. Zapoczątkował go bunt Mistrza Wojny Horusa przeciwko Imperatorowi, co doprowadziło do gigantycznej wojny domowej.

Gra oparta jest na tych samych zasadach co klasyczne odsłony serii Talisman. Możemy wybrać między ośmioma grywalnymi postaciami należącymi do obu stron konfliktu, a następnie przejmujemy dowodzenie nad jedną z osiemnastu dywizji Kosmicznych Marines. Rozgrywka toczy się w systemie turowym, a zabawę urozmaicają elementy losowe w postaci rzutów wirtualnymi kostkami oraz kart zdarzeń wyciąganych z talii.

Talisman: The Horus Heresy najlepiej spisuje się w trybie multiplayer, w którym bawić się mogą dwie lub cztery osoby. Nie zapomniano jednak również o miłośnikach samotnej rozgrywki. Z myślą o nich autorzy opracowali sztuczną inteligencję, która radzi sobie bardzo przyzwoicie, dzięki czemu rywalizacja z nią stanowi dużą frajdę, a nie jedynie trening przez rywalizacją innymi ludźmi.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2016-04-03 09:35:28