LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Tainted Grail: The Fall of Avalon - wielki kickstarterowy sukces polskiej gry

Właśnie dobiegła końca zbiórka na planszówkę Tainted Grail: The Fall of Avalon. Projekt polskiej firmy Awaken Realms to największy crowdfundingowy sukces tego roku w Kickstarterze. Fani wsparli autorów kwotą 4,940 mln funtów, czyli ok. 6,2 mln dolarów. To czwarty najlepszy wynik gry stołowej w historii tego serwisu, a w tym roku w żadnej kategorii nie było równie udanej zbiórki.

Akcja Tainted Grail: The Fall of Avalon osadzona zostanie w świecie będący mroczną wersją legend arturiańskich. Za projekt odpowiada Krzysztof Piskorski, czyli pisarz znany z takich powieści fantasy, jak Poczet dziwów miejskich, czy seria Świat Etheru oraz Marcin Świerkot (właściciel Awaken Realms i projektant m.in. gier Nemesis oraz SiegeStorm).

W Tainted Grail: The Fall of Avalon będziemy mogli bawić się samotnie lub kooperacyjnie w grupie do czterech gracz. Premiera zaplanowana została na sierpień przyszłego roku. W planach jest również wiele dodatków, z nowymi historiami i przygodami.

Wraz z rynkowym debiutem planszówki do sprzedaży we wczesnym dostępnie trafi wersja cyfrowa gry, która na razie zmierza tylko na PC i sprzedawana będzie w ramach Steam Early Access.

Warto wspomnieć, że Awaken Realms wcześniej za pomocą Kickstartera ufundowało produkcję siedmiu innych projektów, więc twórcy wypracowali sobie dobrą renomę. Na początku roku firma zebrała w ten sposób ponad 3 mln funtów na Nemesis i ten tytuł już zadebiutował na rynku.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine


Klemens
2018-12-29 14:23:17